Monitor Alienware 27″ AW2725Q Gaming, 67.74 cm, Maximum preset resolution: DisplayPort: 3840 x 2160 at 240 Hz (DSC enabled and visually lossless), HDMI port: 3840 x 2160 at 240 Hz (DSC enabled and visually lossless), Screen type Color: Active Matrix, Panel technology: Quantum Dots-Organic Light-Emitting Diode (QD-OLED) Technology, Alienware Command Center (AWCC): Yes, Display screen coating: Anti-reflection, Aspect ratio: 16:9, Pixel per inch (PPI): 166, Contrast ratio: 1.5milion:1, Viewing angle: 178° (vertical) typical, 178° (horizontal) typical, Response time: 0.03 milliseconds gray to gray, Brightness: 250 cd/m² (typical), 1000 cd/m² (HDR peak at APL 3%), Color depth: 1.07 billion colors, Color gamut: DCI-P3 99% (CIE 1976) (typical), Adjustability: Tilt angle -5° to 21°, Pivot: -90° to 90°, Swivel: -20° to 20°, Height adjustable stand 0 mm to 110 mm, VESA mounting holes (100 mm x 100 mm behind the VESA cover): Wall-mount the monitor using VESA-compatible wall mount kit, Connectivity: 1 x DisplayPort 1.4 (HDCP 1.4 & 2.3) port (Supports up to 3840 x 2160, 240 Hz, DSC, HDR), 2 x HDMI 2.1 ports (HDCP 1.4 & 2.3) (Supports up to 3840 x 2160, 240 Hz, FRL, HDR, VRR as per specified in HDMI 2.1) (including one HDMI 2.1 FRL with eARC/ARC – to support Dolby ATMOS signal pass-through), 1 x USB 5Gbps Type-B upstream port, 3 x USB 5Gbps Type-A downstream ports, 1 x USB-C 5Gbps downstream port with 15 W charging, Dell Display and Peripheral Manager (DDPM) Compatibility: NO, Security: Security lock slot (cable lock sold separately), Cable-management: Yes, What’s in the box: Display, Stand riser, Stand base, Power cable (varies by country), 1 x DisplayPort to DisplayPort 1.4 cable (1.80 m), 1 x HDMI 2.1 FRL cable (1.80 m), 1 x USB 5Gbps Type-A to Type-B cable (enables the USB ports on the monitor, 1.80 m), Microfiber cloth, Safety, Environmental, and Regulatory Information, Alienware Sticker, QR Card, Dimensions (with stand): Height (extended): 516.01 mm (20.32 in.), Height (compressed): 406.01 mm (15.98 in.), Width: 609.51 mm (24 in.), Depth: 210 mm (8.27 in.), Dimensions (without stand): Height: 355.97 mm (14.01 in.), Width: 609.51 mm (24 in.), Depth: 72.63 mm (2.86 in.), Stand dimensions: Height (extended): 411.80 mm (16.21 in.), Height (compressed): 372.41 mm (14.66 in.), Width: 240 mm (9.45 in.), Depth: 210 mm (8.27 in.), Base: 240 mm (9.45 in.) x 210 mm (8.27 in.), Weight: Weight with packaging 9.96 kg (21.95 lb), Weight with stand assembly and cables 6.79 kg (14.97 lb), Weight without stand assembly (For wall mount or VESA mount considerations – no cables) 4.30 kg (9.48 lb), 3-Years Advanced Exchange Service and Limited Hardware Warranty
Monitor Alienware 27" AW2725Q Gaming 67.74 cm, 3840 x 2160
3.729,68 lei TVA inclus.
Alienware AW2725Q, 67,8 cm (26.7″), 3840 x 2160 Pixel, 4K Ultra HD, QD-OLED, 0,03 ms, Negru
67 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Built-In-PC | No |
|---|---|
| Touch | No |
| Wi-Fi | No |
| Display port | 1 |
| LFD-Segment | Standard |
| LFD-Resolution | QHD |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 90% |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Built-in USB hub | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| HDMI version | 2.1 |
| Cable lock slot | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Pixel density | 166 ppi |
| Pixel Pitch | 0.153 x 0.153 mm |
| Market positioning | Gaming |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Maximum refresh rate | 240 Hz |
| Panel type | TFT |
| Headphone out | No |
| USB Type-C downstream ports quantity | 1 |
| Pivot angle | -90 – 90° |
| Operating altitude | 0 – 5000 m |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Touchscreen | Nu |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| HDCP | Yes |
| Depth (with stand) | 210 mm |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| DisplayPort | Da |
| Aspect ratio | 16:9 |
| AMD FreeSync | Yes |
| Front bezel colour | Black |
| Detachable stand | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Power supply type | Internal |
| Rezoluție monitor | 3840 x 2160 |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Number of USB Type-B upstream ports quantity | 1 |
| Picture-in-Picture | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| USB Type-A downstream ports quantity | 3 |
| DisplayPort cable length | 1.8 m |
| HDMI cable length | 1.8 m |
| Cable management | Yes |
| Weight (without stand) | 4.3 kg |
| Refresh rate | 201 – 300 Hz |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium Pro |
| Screen shape | Flat |
| Tilt angle range | -5 – 21° |
| Non-operating altitude | 5000 – 12192 m |
| Stand included | Yes |
| Response time measurement type | GTG (Gray to Gray) |
| NVIDIA G-SYNC type | G-SYNC Compatible |
| Luminozitate maximă | 1000 cd/m2 si peste |
| USB hub version | 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| HDCP version | 1.4/2.3 |
| Swivel angle range | -20 – 20° |
| Feet colour | Black |
| Height (with stand) | 516 mm |
| Stylus included | No |
| Response time | 0.03 ms |
| Display brightness (peak) | 1000 cd/m² |
| Tip panel | QD-OLED |
| Supported video modes | 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 2160p |
| G-Sync | Da |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 39 kWh |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 39 kWh |
| Digital vertical frequency | 48 – 240 Hz |
| Viewable size, horizontal | 59 cm |
| High Dynamic Range (HDR) technology | DisplayHDR 400 True Black |
| DCI-P3 coverage | 99% |
| Height (without stand) | 356 mm |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| HDMI ports quantity | 2 |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Viewable size, vertical | 33.3 cm |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Built-in camera | No |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| VESA Adaptive Sync support | Yes |
| Timp de răspuns monitor | Sub 1 ms |
| Smart modes | FPS, MOBA/RTS, RPG, Sports |
| Brightness | 701-1000cd/m2 |
| Screen-Tech | OLED |
| LFD-Screen-Size | 27.x" |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Display technology | QD-OLED |
| Weight (with stand) | 6.37 kg |
| Adjustable height (max) | 11 cm |
| Destinat pentru | |
| Contrast ratio (dynamic) | 15000000:1 |
| Digital horizontal frequency | 27 – 583 kHz |
| Width (with stand) | 609.5 mm |
| Width (without stand) | 609.5 mm |
| Depth (without stand) | 72.6 mm |
| Bezel width (side) | 9.77 mm |
| Bezel width (top) | 6.04 mm |
| Bezel width (bottom) | 1.7 cm |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Built-in speaker(s) | No |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 80% |
| Remote control included | No |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 0 |
| Cables included | AC, DisplayPort, HDMI, USB Type-A to USB Type-B |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Doesn't contain | Arsenic, Mercury, PVC/BFR |
| Wall mountable | Yes |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Height adjustment | Yes |
| Swivelling | Yes |
| Display diagonal | 6.78 cm (2.67) |
| Power consumption (max) | 190 W |
| Power consumption (typical) | 39.4 W |
| Package weight | 9.96 kg |
| Diagonala | 27 inch |
| Compatibil 3D | Nu |
| Unghi vizibilitate | 178/178 grade |
| Montare | 100 x 100 mm VESA |
| Flicker Free | Da |
| Blue Light Reducer | Da |
| Curbat | Nu |
| Timp de raspuns | 0.03 ms GTG |
| Pivot | -90/+90 grade |
| FreeSync | Premium Pro |
| Panel | QD-OLED |
| Plug and Play | Da |
| Rezoluție | 3840 x 2160 pixeli |
| Inclinare | -5/+21 grade |
| Display | QD-OLED Anti-reflective |
| Luminozitate | 1000 cd/mp |
| Contrast | 1 500 000:1 |
| Reglaj pe inaltime | 110 mm |
| Swivel | -20/+20 grade |
| USB | 1 x USB 3.2 Gen 1 Tip A1 x USB 3.2 Gen 1 Tip B |
| Adaptive Sync | VESA Adaptive Sync |
| HDR | VESA DisplayHDR 400 True BlackDolby Vision |
| Accesorii | Cablu alimentareCablu DisplayPortCablu HDMICablu USB-A la USB-B |
| Recomandat | Gaming |
| Reproducere culori (milioane) | 1.07 miliarde |
| Dimensiune punct | 0.153 mm |
| Densitate pixeli | 166 ppi |
| Standarde | DCI-P3 99% |
| Putere Consumata | 190 W (max)39.4 W (tipic)0.5 W (standby) |
| Dimensiuni | Cu suport: 609.51 x 516.01 x 210 mmFara suport: 609.51 x 355.97 x 72.63 mm |
| Greutate | Cu suport: 6.79 kgFara suport: 4.3 kg |
| Culoare | |
| USB Type-C | 1 x USB 3.2 Gen 1 Tip C (15 W Power Delivery) |
| Producator | DELL |
| Garantie |




