Monitor BenQ 27″ SW272Q, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 69, Aspect ratio: 16:9, Panel: IPS, Resolution: 2560×1440, Refresh Rate: 60Hz, Response time GtG: 5ms, Brightness (max): 300 cd/m², Contrast (static) : 1000:1, Viewing angle: 178°/178°, Color Gamut Type: Adobe RGB, Color Gamut Coverage: 99%, Colours: 1.07B, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5° ~ 20°, HAS: 140mm, Pivot: Yes, Swivel: 30°, HDMI: x2, DisplayPort: x1, USB Hub: x2 USB A 3.1 / x1 USB B, USB-C: x1, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
Monitor BenQ 27" SW272Q, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 69,
4.208,15 lei TVA inclus.
BenQ SW272Q, 68,6 cm (27″), 2560 x 1440 Pixel, Wide Quad HD, LCD, 5 ms, Negru
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| MNT-Resolution | UHD 4K |
|---|---|
| MNT-Screen-Size | 27.x" |
| Pivot | Yes |
| Screen-Format | 16:9 |
| Tech-3D | No |
| Built-in USB hub | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| HDMI version | 2.0 |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Luminozitate maximă | 250 – 349 cd/m2 |
| Touchscreen | Nu |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Backlight type | LED |
| HDCP | Yes |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 25 kWh |
| FreeSync | Nu |
| Response time | 5 ms |
| HDR | Da |
| USB Type-C | Da |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| USB upstream port type | USB Type-B, USB Type-C |
| Number of upstream ports | 2 |
| Number of USB Type-B upstream ports quantity | 1 |
| Number of USB Type-C upstream ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery up to | 90 W |
| Rezoluție monitor | 2560 x 1440 |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB Type-A downstream ports quantity | 2 |
| HDCP version | 2.2 |
| Depth (with stand) | 274 mm |
| Colour gamut standard | DCI-P3 |
| sRGB coverage (typical) | 100% |
| Pixel density | 109 ppi |
| Colour gamut | 98% |
| Screen shape | Flat |
| Pivot angle | 0 – 90° |
| Weight (with stand) | 8.3 kg |
| Hardware calibration | Yes |
| Display brightness (typical) | 300 cd/m² |
| Feet colour | Black |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 35 kWh |
| Adobe RGB coverage | 99% |
| Colour depth | 16 bit |
| Width (with stand) | 613.9 mm |
| Height (with stand) | 591.8 mm |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1435113 |
| Weight (without stand) | 4.92 kg |
| Refresh rate | Sub 100 Hz |
| Screen-Tech | IPS-LEDs |
| DVI | Nu |
| Destinat pentru | |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| HD type | Wide Quad HD |
| Wall mountable | Yes |
| Power consumption (typical) | 25 W |
| Power consumption (max) | 160 W |
| Height adjustment | 14 cm |
| Compatible memory cards | MMC, SD, SDHC, SDXC |
| Diagonala display | |
| Producator | BENQ |
| Garantie | |
| Rezolutie display | 2560×1440, Wide Quad HD |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Tip panel | IPS, LCD |
| Tip retroiluminare | LED |
| Ecran tactil | Nu |
| Luminozitate afișaj (tipică) | 300 |
| Timp de răspuns monitor | 4 – 5 ms, 5 |
| Ecran anti-strălucire | Da |
| Formă ecran | Plat |
| Rația de contrast (tipică) | 1000:1 |
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 |
| Unghiul de vizionare, orizontal | 178 |
| Unghiul de vizionare, vertical | 178 |
| Numărul de culori ale afișajului | 1.07 miliarde de culori |
| Densitate pixeli | 109 |
| Interval Dinamic Ridicat (HDR) suportat | Da |
| Tehnologie High Dynamic Range (HDR) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Adâncime de culoare de | 16 |
| Standard gamă de culori | DCI-P3 |
| Gamă de culori | 98 |
| Acoperire sRGB (tipic) | 100 |
| Acoperire Adobe RGB | 99 |
| NVIDIA G-SYNC | Nu |
| AMD FreeSync | Nu |
| Difuzoare încorporate | Nu |
| Cameră încorporată | Nu |
| Poziționare pe piață | Editare foto |
| Culoarea produsului | Negru |
| Culoare picioare | Negru |
| Hub USB încorporat | Da |
| Versiune hub USB | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Tip port USB upstream | USB Tip-B, USB tip-C |
| Număr porturi upstream | 2 |
| Număr de porturi USB Tip-B conectare upstream | 1 |
| Număr de porturi USB Tip-C conectare upstream | 1 |
| Număr porturi USB Tip-A downstream | 2 |
| USB-C | Da |
| Alimentare energie USB | Da |
| Putere USB Redată până la | 90 |
| HDMI | Da |
| HDMI | 2, Da |
| Versiune HDMI | 2.0 |
| DisplayPort | Da |
| Versiune DisplayPort | 1.4 |
| Ieșire căști | Da |
| Ieșiri căști | 1 |
| Conectivitate pentru căşti | 3.5 mm |
| HDCP | Da |
| Versiune HDCP | 2.2 |
| Cititor card integrat | Da |
| Carduri de memorie compatibile | MMC, SD, SDHC, SDXC |
| Montaj VESA | Da |
| Interfață montare panou | 100 x 100 |
| Montare pe perete | Da |
| Ajustare a înălţimii | Da |
| Înălțime reglabilă (max) | 14 |
| Pivot | Da |
| înclinare | 0 – 90 |
| Rotire | Da |
| Interval unghi rotire | 30 – 30 |
| Ajustare înclinare | Da |
| Unghi de înclinare | -5 – 20 |
| Afișaj pe ecran (OSD) | Da |
| Limbi afișaj pe ecran (OSD) | Arabă, Chineză simplificată, Chineză tradițională, Cehă, Germană, Olandeză, Engleză, Spaniolă, Franceză, Ungară, Italiană, Japoneză, Coreeană, Poloneză, Portugheză, Română, Rusă, Suedeză |
| Clasă eficiență energetică (SDR) | F |
| Clasă eficiență energetică (HDR) | G |
| Consum energetic (SDR) la 1000 de ore | 25 |
| Consum energetic (HDR) la 1000 de ore | 35 |
| Consum de energie (tipic) | 25 |
| Consum de energie (max) | 160 |
| Tensiune AC intrare | 100 – 240 |
| Încadrare eficiență energetică | De la A la G |
| Lăţime (cu stand) | 613,9 |
| Adâncime (cu stand) | 274 |
| Înălţime (cu stand) | 591,8 |
| Greutate | 4,92, 8,3 |
| Calibrare hardware | Da |










