Monitor Dahua 27″ DHI-LM27-E240C, Curvature: 1500R, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 68, Aspect ratio: 16:9, Panel: VA, Resolution: 1920×1080, Refresh Rate: 240Hz, Response time MPRT: 1ms, Brightness (max): 350 cd/m², Contrast (static) : 4000:1, Viewing angle: 178/178, Color Gamut Type: NTSC , Color Gamut Coverage: 0.85, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5/+20, D-SUB: 0, HDMI: x1, DisplayPort: x1, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
Monitor Dahua 27" DHI-LM27-E240C, Curvature: 1500R, Diagonal (inch): 27, Diagonal
Dahua Technology LM27-E240C, 68,6 cm (27″), 1920 x 1080 Pixel, Full HD, LED, Negru
54 în stoc
Descriere
Informații suplimentare
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 90% |
|---|---|
| Native aspect ratio | 16:9 |
| DisplayPort version | 1.4 |
| AC adapter output voltage | 12 V |
| LED backlight | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| HDMI version | 2.0 |
| Market positioning | Gaming |
| Maximum refresh rate | 240 Hz |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Display technology | LED |
| Headphone out | No |
| Panel type | VA |
| Backlight type | Edge LED |
| Display brightness (typical) | 350 cd/m² |
| Power adapter included | Yes |
| Audio output | Yes |
| Rezoluție monitor | 1920 x 1080 |
| Timp de răspuns monitor | 1 – 3 ms |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| FreeSync | Da |
| USB Type-C | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| Luminozitate maximă | 350 – 499 cd/m2 |
| Haze rate | 25% |
| Surface hardness | 3H |
| Power supply type | External |
| Width (without stand) | 613 mm |
| Cable lock slot | No |
| HDR | Da |
| Contrast ratio (typical) | 4000:1 |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Ecran Curbat: | Da |
| Refresh rate | 201 – 300 Hz |
| Flicker-free technology | Yes |
| G-Sync | Da |
| Response time (MPRT) | 1 ms |
| Energy efficiency class (HDR) | F |
| Feet colour | Black |
| Colour gamut | 85% |
| Weight (without stand) | 3.85 kg |
| Colour depth | 8 bit |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Height (without stand) | 365.2 mm |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB hub | No |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| AMD FreeSync | No |
| Screen shape | Curved |
| Screen curvature rating | 1500R |
| Pixel Pitch | 0.3114 x 0.3114 mm |
| Colour gamut standard | NTSC |
| Frameless design | Yes |
| Tilt angle range | -5 – 20° |
| Mounting brackets included | Yes |
| Destinat pentru | |
| Input current | 4 A |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Touchscreen | No |
| Built-in speaker(s) | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 68.6 cm (27) |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 85% |
| Cables included | DisplayPort |
| HD type | Full HD |
| Manual | Yes |
| Package type | Box |
| LED indicators | Status |
| Wall mountable | Yes |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Package depth | 160 mm |
| Power consumption (max) | 42 W |
| Height adjustment | No |
| Power consumption (typical) | 26.4 W |
| Package height | 452 mm |
| Package width | 691 mm |
| Compliance certificates | CE, Electromagnetic Compatibility (EMC), Low Voltage Directive (LVD) |
| Depth (without stand) | 98.7 mm |