Monitor Dell 27″ U2724D, 68.47 cm, Maximum preset resolution: 2560 x 1440 at 120 Hz, Screen type: Active matrix – TFT LCD, Panel Type: In- plane switching Technology, Backlight LED: Edgelight System, Display screen coating: Anti-glare treatment of the front polarizer (3H) hard coating, Aspect ratio: 16:9, Pixel per inch: (PPI) 108.97, Contrast ratio: 2000 to 1 (typical), Viewing angle: 178° (vertical) typical, 178° (horizontal) typical, Response time: 5 ms (Fast mode), 8 ms (Normal mode), Brightness: 350 cd/m² (typical), Color depth: 1.07 billion colors, Color gamut: 100% sRGB, 100% BT.709, 98% Display P3, 98% DCI-P3, Adjustability: Height adjustable stand 150.00 mm, Tilt: -5° to 21°, Swivel: -45° to 45°, Pivot: -90° to 90°, VESA mounting holes (100 mm x 100 mm-behind attached VESA cover), Connectivity: 1 x DP 1.4 (DRR for Microsoft Windows) (Supports 2 x QHD 120Hz 8 bit), 1 x DP out, 1 x HDMI (HDCP 1.4)(Supports up to QHD 2560 x 1440 120Hz TMDS, VRR as per specified in HDMI2.1), 1 x USB-C upstream (Data only, USB 3.2 Gen 2, 10 Gbps), 2 x USB-A (USB 3.2 Gen 2 10 Gbps), 1 x audio lineout, Quick Access: 1 x USB-A (USB 3.2 Gen 2 10 Gbps with BC 1.2), 1 x USB-C downstream (USB 3.2 Gen 2 10 Gbps, 15 W), Dell Display Manager (DDM) Compatibility: Easy Arrange and other key features, Security: Security lock slot (cable lock sold separately), What’s in the box: Stand riser, Stand base, Power cable, DisplayPort to DisplayPort cable (1.80 meters), USB-C 1.0 M cable (A to C), Quick Setup Guide, Safety, Environmental, and Regulatory Information, Factory Calibration Report, Dimensions (with stand): Height: (extended) 535.58 mm (21.09 in.), Height: (compressed) 385.58 mm (15.18 in.), Width: 612.24 mm (24.10 in.), Depth: 192.28 mm (7.57 in.), 3-Years Advanced Exchange Service and Limited Hardware Warranty
Monitor Dell 27" U2724D 68.47 cm, QHD 2560 x 1440,
1.783,31 lei TVA inclus.
DELL UltraSharp U2724D, 68,6 cm (27″), 2560 x 1440 Pixel, Quad HD, LCD, 8 ms, Negru, Argint
48 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Built-In-PC | No |
|---|---|
| Touch | No |
| Display port | 2 |
| LFD-Segment | Standard |
| LFD-Resolution | QHD |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 90% |
| Plug and Play | Yes |
| Built-in USB hub | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| PAIA version | 1.3.2 |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Backlight type | Edge LED |
| Display brightness (typical) | 350 cd/m² |
| USB Type-C downstream ports quantity | 1 |
| Pivot angle | -90 – 90° |
| Operating altitude | 0 – 5000 m |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 5 |
| Tip panel | IPS |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Touchscreen | Nu |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| HDR | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| HDCP | Yes |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| Refresh rate | 100 – 144 Hz |
| Timp de răspuns monitor | 4 – 5 ms |
| Luminozitate maximă | 350 – 499 cd/m2 |
| DisplayPort | Da |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Surface hardness | 3H |
| Front bezel colour | Black |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| FreeSync | Nu |
| Energy efficiency class (HDR) | Not available |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Number of USB Type-C upstream ports quantity | 1 |
| Swivel angle range | -45 – 45° |
| Heavy metals free | Hg (mercury) |
| Rezoluție monitor | 2560 x 1440 |
| Number of upstream ports | 1 |
| Feet colour | Silver |
| USB upstream port type | USB Type-C |
| USB Type-A downstream ports quantity | 3 |
| DisplayPort cable length | 1.8 m |
| Cable management | Yes |
| Colour gamut standard | DCI-P3 |
| AC (power) in | Yes |
| sRGB coverage (typical) | 100% |
| HDCP version | 1.4 |
| Colour gamut | 98% |
| Viewable size, horizontal | 59.7 cm |
| Response time | 8 ms |
| Screen shape | Flat |
| Response time (fast) | 5 ms |
| Flicker-free technology | Yes |
| Tilt angle range | -5 – 21° |
| Non-operating altitude | 5000 – 12192 m |
| Stand included | Yes |
| Supported video modes | 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 24 kWh |
| Width (with stand) | 612.2 mm |
| Width (without stand) | 612.2 mm |
| Pixel Pitch | 0.2331 x 0.2331 mm |
| Digital vertical frequency | 48 – 120 Hz |
| Contrast ratio (typical) | 2000:1 |
| Depth (with stand) | 192.3 mm |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 46 |
| Depth (without stand) | 50.1 mm |
| Total carbon emissions, standard deviation (kg of CO2e) | 149 |
| Carbon emissions, energy usage (kg of CO2e) | 177 |
| Pixel density | 108.97 ppi |
| Digital horizontal frequency | 30 – 178 kHz |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1591641 |
| Height (with stand) | 535.6 mm |
| Height (without stand) | 352.5 mm |
| Bezel width (side) | 7.75 mm |
| Bezel width (top) | 7.75 mm |
| Bezel width (bottom) | 9.1 mm |
| Weight (with stand) | 6.24 kg |
| Input current | 1.6 A |
| Weight (without stand) | 4.49 kg |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 605 |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 376 |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 428 |
| Brightness | ≤400cd/m2 |
| Screen-Tech | IPS-LEDs |
| LFD-Screen-Size | 27.x" |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Destinat pentru | |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Product colour | Black, Silver |
| Quick start guide | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 80% |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Package weight | 9.4 kg |
| Doesn't contain | PVC/BFR |
| Height adjustment | 15 cm |
| Cables included | AC, DisplayPort, USB Type-A to USB Type-C |
| Display diagonal (metric) | 68.47 cm |
| HD type | Quad HD |
| Power consumption (max) | 85 W |
| Power consumption (typical) | 23.9 W |
| Diagonala | 27 inch |
| Rezoluție | 2560 x 1440 pixeli |
| Unghi vizibilitate | 178/178 grade |
| Dimensiune punct | 0.2331 mm |
| Montare | 100 x 100 mm VESA |
| Flicker Free | Da |
| Blue Light Reducer | Da |
| Curbat | Nu |
| Reglaj pe inaltime | 150 mm |
| Pivot | -90/+90 grade |
| Iesire Casti | 1 |
| Panel | IPS |
| Luminozitate | 350 cd/mp |
| Inclinare | -5/+21 grade |
| Swivel | -45/+45 grade |
| Recomandat | Multimedia |
| Display | Anti-glare – LED backlight |
| Reproducere culori (milioane) | 16.7 milioane |
| Altele | Slot Kensington Lock |
| Timp de raspuns | 5 ms GTG |
| USB Type-C | 2 |
| Rata refresh verticala | 48 – 120 Hz |
| Standarde | 100% (sRGB)98% (DCI-P3)100% (REC 709) |
| Contrast | 2000:1 (normal) |
| Rata refresh orizontala | 30 – 178 kHz |
| Dimensiuni | Cu suport: 612.24 x 385.58 x 192.28 mmFara suport: 612.24 x 352.51 x 50.12 mm |
| Accesorii | Cablu alimentareCablu DisplayPortCablu USAB-A la USB-C |
| Putere Consumata | 85 W (max)23.9 W (tipic)0.3 W (standby) |
| Greutate | Cu suport: 6.65 kgFara suport: 4.49 kg |
| USB | 3x USB 3.2 |
| Producator | DELL |
| Garantie |




















