Monitor Gaming Gigabyte M27QS, Panel Size: 27 inch, tip panel IPS, rezolutie 2560 x 1440 pixeli, refresh rate 180 Hz, 16:9, contrast 1000:1 (normal), Bluelight Reducer, Flicker-Free, FreeSync, VESA DisplayHDR 400,
Monitor Gaming Gigabyte M27QS, Panel Size: 27 inch, tip panel
1.572,46 lei TVA inclus.
GIGABYTE M27QS, 68,6 cm (27″), 2560 x 1440 Pixel, Quad HD, LED, 1 ms, Negru
In stoc distributie
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| HDMI | Yes |
|---|---|
| Pivot | No |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Built-in USB hub | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Anti-glare screen | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Cable lock slot | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| HDMI version | 2.0 |
| Number of speakers | 2 |
| Contrast ratio (typical) | 1200:1 |
| Market positioning | Gaming |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Display technology | LED |
| Headphone out | Yes |
| Display brightness (typical) | 350 cd/m² |
| USB Type-C downstream ports quantity | 1 |
| Tip panel | IPS |
| Timp de răspuns monitor | 1 – 3 ms |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Webcam | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| FreeSync | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| Luminozitate maximă | 350 – 499 cd/m2 |
| Boxe integrate | Da |
| DisplayPort | Da |
| AMD FreeSync | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Power supply type | Internal |
| HDR | Da |
| USB Type-C | Da |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| High Dynamic Range (HDR) technology | DisplayHDR 400 |
| Rezoluție monitor | 2560 x 1440 |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Number of upstream ports | 1 |
| USB Type-A downstream ports quantity | 2 |
| Refresh rate | 145 – 200 Hz |
| AMD FreeSync type | FreeSync |
| Colour gamut standard | DCI-P3 |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 26 kWh |
| Viewable size, horizontal | 59.7 cm |
| RMS rated power | 10 W |
| Screen shape | Flat |
| Flicker-free technology | Yes |
| Tilt angle range | -5 – 21° |
| Stand included | Yes |
| Panel type | SS-IPS |
| Response time measurement type | GTG (Gray to Gray) |
| Width (with stand) | 612 mm |
| Width (without stand) | 612 mm |
| sRGB coverage (typical) | 121% |
| DCI-P3 coverage | 90% |
| Pixel Pitch | 0.2331 x 0.2331 mm |
| Feet colour | Black |
| Colour gamut | 90% |
| Depth (without stand) | 58 mm |
| Weight (without stand) | 4.34 kg |
| Weight (with stand) | 5.82 kg |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 34 kWh |
| Height (with stand) | 510 mm |
| Colour depth | 8 bit |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Swivel angle range | 0 – 15° |
| Height (without stand) | 371 mm |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Built-in camera | No |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Response time | 1 ms |
| Maximum refresh rate | 180 Hz |
| Viewable size, vertical | 33.6 cm |
| Adjustable height (max) | 13 cm |
| Destinat pentru | |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| Product colour | Black |
| Touchscreen | No |
| Quick start guide | Yes |
| Display diagonal | 68.6 cm (27) |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Cables included | AC, DisplayPort, HDMI, USB |
| Warranty-Period | 3 year(s) |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Height adjustment | Yes |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| Power consumption (typical) | 24 W |
| Package width | 800 mm |
| Package depth | 169 mm |
| Package weight | 8.4 kg |
| Package height | 480 mm |
| HD type | Quad HD |
| Depth (with stand) | 191 mm |
| Producator | GIGABYTE |
| Garantie |




