Monitor LG 49″ 49U950A-W.AEU, Curvature: 3800R, Diagonal (inch): 49, Diagonal (cm): 124, Aspect ratio: 32:09, Panel: IPS, Resolution: 5120×1440, Refresh Rate: 144Hz, Response time GtG: 5ms, Brightness (max): 400 cd/m², Contrast (static) : 1000:1, Viewing angle: 178/178, Color Gamut Type: DCI-P3, Color Gamut Coverage: 98%, Colours: 16.7M, Speakers: 10Wx2, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: Yes, HAS: Yes, Swivel: Yes, D-SUB: 0, DVI: Yes, HDMI: x2, DisplayPort: x1, USB-C: x1, USB-C Power Delivery: 90W, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
Monitor LG 49" 49U950A-W.AEU, Curvature: 3800R, Diagonal (inch): 49, Diagonal
6.464,30 lei TVA inclus.
LG 49U950A-W, 124,5 cm (49″), 5120 x 1440 Pixel, Dual QHD, LED, 5 ms, Negru, Alb
2 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| HDMI | Yes |
|---|---|
| Wi-Fi | No |
| Plug and Play | Yes |
| Ethernet LAN | No |
| Built-in USB hub | Yes |
| LED backlight | Yes |
| HDMI version | 2.1 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Maximum refresh rate | 144 Hz |
| Number of speakers | 2 |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Display technology | LED |
| Headphone out | Yes |
| RMS rated power | 20 W |
| Power adapter included | Yes |
| DVI port | No |
| Tip panel | IPS |
| Touchscreen | Nu |
| Webcam | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| FreeSync | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| HDCP | Yes |
| Refresh rate | 100 – 144 Hz |
| Timp de răspuns monitor | 4 – 5 ms |
| Luminozitate maximă | 350 – 499 cd/m2 |
| Boxe integrate | Da |
| DisplayPort | Da |
| AMD FreeSync | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Response time | 5 ms |
| Power supply type | Internal |
| Diagonala monitor | Peste 41 inch |
| HDR | Da |
| USB Type-C | Da |
| Display brightness (typical) | 400 cd/m² |
| Number of USB Type-C upstream ports quantity | 1 |
| Built-in KVM switch | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Number of upstream ports | 1 |
| USB Type-A downstream ports quantity | 2 |
| HDCP version | 2.2 |
| Ecran Curbat: | Da |
| Colour gamut standard | DCI-P3 |
| Game mode | Yes |
| Pixel density | 109 ppi |
| Colour gamut | 98% |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium Pro |
| FPS counter | Yes |
| Response time (fast) | 5 ms |
| Flicker-free technology | Yes |
| Market positioning | Office |
| Stand included | Yes |
| G-Sync | Da |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| NVIDIA G-SYNC type | G-SYNC Compatible |
| Rezoluție monitor | 5120 x 1440 |
| Rata de aspect | 32:9 |
| Native aspect ratio | 32:9 |
| USB hub version | 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 45 kWh |
| Weight (with stand) | 17.3 kg |
| Refurbished | No |
| Stylus included | No |
| Sun hood included | No |
| Panel type | Nano IPS |
| DCI-P3 coverage | 98% |
| Smart modes | Energy saving |
| Height (without stand) | 365.7 mm |
| DisplayPort out version | 1.4 |
| Screen curvature rating | 3800R |
| Pixel Pitch | 0.234 x 0.234 mm |
| Depth (with stand) | 260 mm |
| Remote control batteries included | No |
| Installation CD | No |
| Width (with stand) | 1215.1 mm |
| Width (without stand) | 1215.1 mm |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| HDMI ports quantity | 2 |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Screen shape | Curved |
| VESA Adaptive Sync support | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | DisplayHDR 400, HDR Effect, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Destinat pentru | |
| Colour depth | 24 bit |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 109 kWh |
| Swivel arm | No |
| Backlight type | Edge-Lit |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Product colour | Black, White |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Remote control included | No |
| Manual | Yes |
| BLUETOOTH | No |
| Wall mountable | Yes |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Height adjustment | Yes |
| Swivelling | Yes |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| Package depth | 490 mm |
| Brand specific technologies | Black Stabilizer, Crosshair |
| Display diagonal | 124.5 cm (49) |
| Display resolution | 5120 x 1440 pixels |
| HD type | Dual QHD |
| Display diagonal (metric) | 124 cm |
| Compliance certificates | TÜV mark |
| Country of origin | South Korea |
| Cables included | DisplayPort, HDMI, USB Type-C |
| Package weight | 22 kg |
| Power consumption (typical) | 109 W |
| Height (with stand) | 598.2 mm |
| Depth (without stand) | 114.2 mm |
| Weight (without stand) | 12.6 kg |
| Package width | 1330 mm |
| Package height | 298 mm |
| Number of downstream ports | 2 |
| Game features | Ultrawide GameView |
| Power consumption (max) | 103 W |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2334407 |
| Producator | LG |
| Garantie |




