Monitor Samsung 32″ LS32FG510EUXEN
Samsung G5F1, 81,3 cm (32″), 2560 x 1440 Pixel, Quad HD, LCD, Negru
Descriere
Informații suplimentare
| Pivot | Yes |
|---|---|
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Built-in USB hub | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Cable lock slot | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Market positioning | Gaming |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Display technology | LCD |
| Headphone out | Yes |
| Panel type | VA |
| Contrast ratio (typical) | 3000:1 |
| Timp de răspuns monitor | 1 – 3 ms |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| FreeSync | Da |
| USB Type-C | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| HDCP | Yes |
| AMD FreeSync | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Power supply type | External |
| HDR | Da |
| Diagonala monitor | 30 – 40 inch |
| Rezoluție monitor | 2560 x 1440 |
| Dynamic contrast ratio marketing name | Mega Contrast |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| HDCP version | 2.2 |
| Power cable length | 1.5 m |
| Samsung Eye Saver Mode | Yes |
| Auto source switch+ | Yes |
| Off Timer Plus | Yes |
| Refresh rate | 145 – 200 Hz |
| AMD FreeSync type | FreeSync |
| Viewable size, horizontal | 59.7 cm |
| Screen shape | Flat |
| Stand included | Yes |
| Virtual AIM point | Yes |
| Weight (without stand) | 4 kg |
| Swivel angle range | -15 – 15° |
| NTSC coverage (typical) | 72% |
| Response time (MPRT) | 1 ms |
| Pivot angle | -2 – 92° |
| Eco Saving Plus | Yes |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 31 kWh |
| Feet colour | Black |
| Tilt angle range | -5 – 30° |
| USB Type-A downstream ports quantity | 1 |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 50 kWh |
| Width (with stand) | 719.2 mm |
| Depth (with stand) | 248.8 mm |
| Height (with stand) | 597.4 mm |
| Width (without stand) | 719.2 mm |
| Depth (without stand) | 93.7 mm |
| Height (without stand) | 434.8 mm |
| Game features | Refresh Rate Optimizer, Super Arena Gaming UX |
| Weight (with stand) | 5.8 kg |
| Display brightness (min) | 240 cd/m² |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| HDMI ports quantity | 2 |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency scale | A to G |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Built-in camera | No |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Maximum refresh rate | 180 Hz |
| Viewable size, vertical | 33.6 cm |
| Luminozitate maximă | Sub 250 cd/m2 |
| Adjustable height (max) | 12 cm |
| Destinat pentru | |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Touchscreen | No |
| Display diagonal | 8.13 cm (3.2) |
| Built-in speaker(s) | No |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Cables included | DisplayPort, Power |
| Display diagonal (metric) | 80 cm |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Package height | 155 mm |
| Package weight | 1.04 kg |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Height adjustment | Yes |
| Swivelling | Yes |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| Power consumption (typical) | 31 W |
| Power consumption (max) | 48 W |
| Brand specific technologies | Black Equalizer, Crosshair |
| Package width | 89.5 mm |
| Package depth | 520 mm |