Monitor Samsung 49″ LS49CG950EUXEN, Curvature: 1000R, Diagonal (inch): 49, Diagonal (cm): 124.5, Aspect ratio: 32:9, Panel: VA, Resolution: 5120×1440, Refresh Rate: 240Hz, Response time GtG: 1ms, Brightness (max): 450 cd/m², Viewing angle: 178°/178°, Color Gamut Type: DCI, Color Gamut Coverage: 92%, VESA Wallmount: TBC, Tilt: TBC, HAS: 120mm, Swivel: TBC, HDMI: x2, DisplayPort: x1, USB Hub: x2 USB 3.0, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
Monitor Samsung 49" LS49CG950EUXEN, Curvature: 1000R, Diagonal (inch): 49, Diagonal
Samsung G95C, 124,5 cm (49″), 5120 x 1440 Pixel, Dual QHD, LED, 1 ms, Negru
5 în stoc
Descriere
Informații suplimentare
| MNT-Resolution | QHD |
|---|---|
| MNT-Color | Black |
| Ethernet LAN | No |
| Built-in USB hub | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Market positioning | Consumer |
| Maximum refresh rate | 240 Hz |
| Display technology | LED |
| DVI port | No |
| Touchscreen | Nu |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| FreeSync | Da |
| USB Type-C | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| HDCP | Yes |
| Luminozitate maximă | 350 – 499 cd/m2 |
| AMD FreeSync | Yes |
| Front bezel colour | Black |
| Power supply type | Internal |
| Diagonala monitor | Peste 41 inch |
| HDR | Da |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Picture-in-Picture | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Picture-by-Picture (PbP) | Yes |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Number of upstream ports | 1 |
| USB Type-A downstream ports quantity | 2 |
| HDCP version | 2.2 |
| Power cable length | 1.5 m |
| Samsung Eye Saver Mode | Yes |
| Adaptive picture | Yes |
| Auto source switch+ | Yes |
| Image size | Y |
| Ecran Curbat: | Da |
| Cable management | Yes |
| Montare VESA | Nu |
| Colour gamut standard | DCI-P3 |
| Colour gamut | 92% |
| AC (power) in | Yes |
| Refresh rate | 201 – 300 Hz |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium Pro |
| Flicker-free technology | Yes |
| Stand included | Yes |
| Response time measurement type | GTG (Gray to Gray) |
| Built-in KVM switch | No |
| Works with Samsung Bixby | No |
| Virtual AIM point | Yes |
| Low input lag | Yes |
| Rezoluție monitor | 5120 x 1440 |
| Rata de aspect | 32:9 |
| Native aspect ratio | 32:9 |
| Dynamic contrast ratio marketing name | Mega DCR |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 45 kWh |
| Swivel angle range | -15 – 15° |
| Refresh rate optimizor | Yes |
| TV Plus | No |
| SmartThings app support | No |
| Tap view | No |
| Screen curvature rating | 1000R |
| Feet colour | Black |
| Contrast ratio (typical) | 2500:1 |
| Game mode | No |
| Wireless Dex support | No |
| Factory tunning | Y |
| Ambient lighting type | Core Sync |
| Display brightness (typical) | 450 cd/m² |
| Viewable size, vertical | 33.5 cm |
| Factory calibration report | Yes |
| Game features | Super Arena Gaming UX |
| Height (without stand) | 363.5 mm |
| Viewable size, horizontal | 119.2 cm |
| Tilt angle range | -2 – 11° |
| Width (with stand) | 1147.6 mm |
| Depth (with stand) | 420.5 mm |
| Height (with stand) | 568.4 mm |
| Weight (with stand) | 15.6 kg |
| Width (without stand) | 1147.6 mm |
| Depth (without stand) | 293.8 mm |
| Weight (without stand) | 10.6 kg |
| Smart modes | Eco, FPS, RPG, RTS |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 147 kWh |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1762585 |
| Wireless charging | Yes |
| Video colour modes | Custom, Entertain, Game, Graphic, Original, Sports, Standard |
| Destinat pentru | |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 80% |
| Built-in microphone | No |
| Cables included | AC, DisplayPort, USB Type-A to USB Type-B |
| Package depth | 481 mm |
| Height adjustment | 12 cm |
| Brand specific technologies | Black Equalizer |
| Display diagonal | 124.5 cm (49) |
| Display resolution | 5120 x 1440 pixels |
| HD type | Dual QHD |
| Display diagonal (metric) | 124 cm |
| Power consumption (typical) | 45 W |
| Power consumption (max) | 180 W |
| Package width | 1265 mm |
| Package height | 343 mm |