Monitor Samsung 27″ LS27CG510EUXEN, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 69, Aspect ratio: 16:9, Panel: IPS, Resolution: 2560×1440, Refresh Rate: 165Hz, Response time GtG: 1ms, Brightness (max): 350 cd/m², Contrast (static) : 1000:1, Viewing angle: 178°/178°, Colours: 1.07B, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5.0°(±2.0°) ~ 20.0°(±2.0°), HAS: 120.0 ± 5.0mm, Pivot: -2.0°(±2.0°) ~ 92.0°(±2.0°), Swivel: -15.0°(±2.0°) ~ 15.0°(±2.0°), HDMI: x1, DisplayPort: x1, AUX: YES
Monitor Samsung 27" LS27CG510EUXEN, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 69,
Samsung G51C, 68,6 cm (27″), 2560 x 1440 Pixel, Quad HD, LED, Negru
Descriere
Informații suplimentare
| Pivot | Yes |
|---|---|
| DisplayPort version | 1.4 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| HDMI version | 2.0 |
| Market positioning | Consumer |
| Maximum refresh rate | 165 Hz |
| Display technology | LED |
| DVI port | No |
| Timp de răspuns monitor | 1 – 3 ms |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Touchscreen | Nu |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| FreeSync | Da |
| USB Type-C | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| HDCP | Yes |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| Luminozitate maximă | 350 – 499 cd/m2 |
| AMD FreeSync | Yes |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium |
| Front bezel colour | Black |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 25 kWh |
| Power supply type | External |
| HDR | Da |
| Rezoluție monitor | 2560 x 1440 |
| Dynamic contrast ratio marketing name | Mega Contrast |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Power cable length | 1.5 m |
| Samsung Eye Saver Mode | Yes |
| Off Timer Plus | Yes |
| Refresh rate | 145 – 200 Hz |
| Cable management | Yes |
| Game mode | Yes |
| HDCP version | 1.4 |
| Weight (with stand) | 4.8 kg |
| Viewable size, horizontal | 59.7 cm |
| Screen shape | Flat |
| Flicker-free technology | Yes |
| Stand included | Yes |
| Built-in KVM switch | No |
| Works with Samsung Bixby | No |
| Auto source switch+ | Yes |
| Virtual AIM point | Yes |
| Swivel angle range | -15 – 15° |
| NTSC coverage (typical) | 72% |
| Response time (MPRT) | 1 ms |
| Refresh rate optimizor | Yes |
| Service port | Yes |
| Pivot angle | -2 – 92° |
| TV Plus | No |
| Tap view | No |
| ConnectShare (USB) | No |
| Display brightness (typical) | 300 cd/m² |
| Feet colour | Black |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 38 kWh |
| Wireless Dex support | No |
| Game features | Super Arena Gaming UX |
| Depth (with stand) | 234.2 mm |
| Weight (without stand) | 3.3 kg |
| Height (with stand) | 520.6 mm |
| Width (with stand) | 618.2 mm |
| Width (without stand) | 618.2 mm |
| Smart modes | AOS, FPS, RPG, RTS |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1370308 |
| Depth (without stand) | 92.4 mm |
| Height (without stand) | 376.9 mm |
| Video colour modes | Cinema, Custom, Dynamic contrast, Original, sRGB |
| Destinat pentru | |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 80% |
| Cables included | AC, DisplayPort |
| Display diagonal (metric) | 68 cm |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Total amount of recycled materials used for making | 35% |
| Package depth | 465 mm |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| Height adjustment | 12 cm |
| Brand specific technologies | Black Equalizer |
| Power consumption (max) | 48 W |
| Power consumption (typical) | 25.2 W |
| Package weight | 7 kg |
| HD type | Quad HD |
| Certification | Windows 10 |
| Package height | 192 mm |
| Annual energy consumption | 37 kWh |
| Package width | 702 mm |