Multifunctional laser mono Canon Image Runner 1643I II, dimensiune A4 (Printare, Copiere, Scanare), viteza 43 ppm, duplex, rezolutie max 1200x1200dpi, memorie 1GB RAM, processor: 800 Mhz x 2, alimentare hartie standard 650 coli, max 2300 coli, UFR II, PCL6, PCL5, Adobe® PostScript® 3,imprimare de pe USB((JPEG/TIFF/PDF), impriamre securizata, copiere 43 ppm, pana la 999 copii, marire-micsorare 25-400%, scanare color rezolutie optica 600X600 dpi, scanare catre e-mail, PC, USB, FTP, cloud, DADF 50 coli, volum de printare max 80000 pagini/luna, ecran LCD tactil 12.7cm, interfata: USB 2.0 , Retea, Wireless, Wireless Direct Connection, TONERELE NU SUNT INCLUSE IN PACHET, consumabil: T06 (20500 pagini), optional: sertar 550 coli-Paper feeder PF-C1, card reader: MiCard Attachment kit-B1, Copy Card Reader-F1, Copy Card Reader Attachment-J1, Barcode Printing: Barcode Print Kit-E1E, Control I/F Kit-C1.
Multifunctional laser mono Canon Image Runner 1643I II, dimensiune A4
4.521,85 lei TVA inclus.
Canon imageRUNNER 1643i II, Cu laser, Imprimare mono, 1200 x 1200 DPI, A4, Imprimare directă, Negru, Gri
4 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Wi-Fi | Yes |
|---|---|
| USB-Port | Yes |
| Display | LCD |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Processor cores | 2 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Internal storage capacity | 2 TB |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| USB 2.0 ports quantity | 3 |
| Power consumption (off) | 0.1 W |
| Processor frequency | 800 MHz |
| Internal memory | 1000 MB |
| Colour display | Yes |
| Printing | Mono printing |
| Scanning | Mono scanning |
| Document formats supported | |
| Faxing | No |
| Printing colours | Black |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Market positioning | Home & office |
| Power consumption (sleep) | 0.7 W |
| Duplex printing | Yes |
| Duplex copying | Yes |
| Duplex scanning | Yes |
| Multi-Purpose tray | Yes |
| ISO B-series sizes (B0...B9) | B5 |
| Multi-Purpose tray input capacity | 100 sheets |
| Maximum copy resolution | 600 x 600 DPI |
| Copier resize | 25 – 400% |
| Scanner type | ADF scanner |
| Print technology | Laser |
| Copying | Mono copying |
| N-in-1 copy function | Yes |
| ID-card copy function | Yes |
| Digital sender | Yes |
| Paper input type | Cassette |
| Duplex functions | Copy, Print, Scan |
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| Secure printing | Yes |
| Maximum number of copies | 999 copies |
| Total output capacity | 150 sheets |
| Sustainability certificates | Blue Angel, ENERGY STAR |
| MAXIMUM-RESOLUTION | 1200 x 1200 DPI |
| Paper tray media weight | 60 – 120 g/m² |
| Booklet printing function | Yes |
| Warm-up time | 14 s |
| Sound pressure level (printing) | 54 dB |
| Maximum input capacity | 2300 sheets |
| Total input capacity | 650 sheets |
| Duplex media weight | 60 – 120 g/m² |
| Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 43 ppm |
| Multi-Purpose Tray media weight | 60 – 199 g/m² |
| Mobile printing technologies | Apple AirPrint, Canon PRINT Business, Google Cloud Print, Mopria Print Service |
| Scan drivers | TWAIN, WIA |
| Warm-up time (from sleep mode) | 4 s |
| Cover page printing function | Yes |
| Time to first copy (black, normal) | 6.3 s |
| Scan to | Cloud, E-mail, USB |
| Scan speed (black) | 20 inch/min |
| Page description languages | PCL 5, PCL 6, PostScript 3, UFRII |
| Number of printer fonts | 229 |
| Paper tray media types | Bond paper, Plain paper, Recycled paper, Thick paper, Thin paper |
| Multi-purpose tray media types | Bond paper, Envelopes, Labels, Plain paper, Recycled paper, Thick paper, Thin paper |
| Non-ISO print media sizes | Executive, Index card, Legal, Letter, Statement |
| Envelopes sizes | 10, C5, DL, Monarch |
| Custom media width | 76.2 – 127 mm |
| Custom media length | 216 – 355.6 mm |
| Security algorithms | 802.1x RADIUS, APOP, IPSec, SMTP-AUTH, SNMPv3 |
| Energy Star Typical Electricity Consumption (TEC) | 1.4 kWh/week |
| Mod imprimare | Monocrom |
| Format | |
| Resolutie maxima imprimare: | 1200 x 1200 DPI |
| Alimentator automat: | Da |
| Volum lunar imprimare | peste 50.001 pagini |
| Conectivitate: | |
| Fax | Nu |
| Touchscreen | Yes |
| Built-in processor | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Direct printing | Yes |
| Product colour | Black, Grey |
| Weight | 1.9 kg |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| Built-in display | Yes |
| Image formats supported | JPEG, TIFF |
| Display diagonal | 12.7 cm (5) |
| Storage temperature (T-T) | 10 – 30 °C |
| Width | 480 mm |
| Height | 452 mm |
| Control type | Touch |
| AC input frequency | 50 – 60 Hz |
| Power consumption (standby) | 13.6 W |
| Power consumption (max) | 1420 W |
| Depth | 59.5 mm |
| Producator | CANON |
| Tehnologie tipărire | Cu laser |
| Garantie | |
| Imprimare color | Imprimare mono |
| Rezoluţia maximă | 1200 x 1200 |
| Viteza imprimare | 43, peste 41 ppm |
| Timp de încălzire | 14 |
| Warm-up time (de la modul de somn) | 4 |
| Secure de imprimare | Da |
| Funcție tipărire pagină copertă | Da |
| Funcție broșurare | Da |
| Duplex | Da |
| Copiere | Copiere mono |
| Rezoluţie maximă de copiere | 600 x 600 |
| Timp până la prima copie (negru, normal) | 6,3 |
| Numărul maxim de copii | 999 |
| Redimensionare copiere | 25 – 400 |
| Funcție copiere N-in-1 | Da |
| Funcție copiere card-ID | Da |
| ADF | Da |
| Scanare | Scanare mono |
| Rezoluţia optică de scanare | 600 x 600 |
| Tip scaner | Scanner ADF |
| Scanează către | Cloud, E-mail, USB |
| Viteză scanare (negru) | 20 |
| Formatele de imagine suportate | JPEG, TIFF |
| Formate de documente suportate | |
| Drivere de scanare | TWAIN, WIA |
| Trimitere faxuri | Nu |
| Funcții duplex | Copie, Imprimă, Scanare |
| Expeditor digital | Da |
| Culori imprimare | Negru |
| Limbi pagină descriere | PCL 5, PCL 6, PostScript 3, UFRII |
| Number of printer fonts | 229 |
| Capacitate totală intrare | 650 |
| Capacitate totală ieșire | 150 |
| Tavă utilizări multiple | Da |
| Capacitate tavă multifuncțională | 100 |
| Tip alimentare hârtie | Casetă |
| Capacitate maximă de alimentare | 2300 |
| Format hârtie | A4 |
| Tip tavă hârtie imprimare | Hârtie de scris (bond), Hârtie simplă, Hârtie reciclată, Hârtie groasă, Hârtie subțire |
| Tipuri suport media pentru tava scopuri multiple | Hârtie de scris (bond), Plicuri, Etichete, Hârtie simplă, Hârtie reciclată, Hârtie groasă, Hârtie subțire |
| Formate ISO serie-A (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Formate ISO serie-B (B0...B9) | B5 |
| Dimensiuni suporturi imprimare non-ISO | Executiv, Card index, Legal, Letter, Statement |
| Dimensiuni plicuri | 10, C5, DL, Monarch |
| Personalizat mass-media lăţime | 76,2 – 127 |
| Personalizat mass-media lungime | 216 – 355,6 |
| Greutate tavă hârtie imprimare | 60 – 120 |
| Multi-Purpose Tray greutate mass-media | 60 – 199 |
| Duplex sprijinite de greutate mass-media | 60 – 120 |
| Imprimare directă | Da |
| Port USB | Da |
| Număr porturi USB 2.0 | 3 |
| WiFi | Da |
| Ethernet LAN | Da |
| Tehnologia cablării | 10/100/1000Base-T(X) |
| Viteză transfer de date Ethernet LAN | 10,100,1000 |
| Standarde Wi-Fi | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Algoritmi de securitate | 802.1x RADIUS, APOP, IPSec, SMTP-AUTH, SNMPv3 |
| Tehnologii mobile de imprimare | Apple AirPrint, Canon PRINT Business, Google Cloud Print, Mopria Print Service |
| Capacitate stocare | 2 GB |
| Memorie RAM | 1 GB |
| Procesor încorporat | Da |
| Frecventa procesor | 800 |
| Nuclee procesor | 2 |
| Nivel intensitate sunet (imprimare) | 54 |
| Culoarea produsului | Negru, Gri |
| Poziționare pe piață | Acasă & birou |
| Ecran încorporat | Da |
| Ecran | LCD |
| Diagonala display | |
| Ecran tactil | Da |
| Tipul de control | Tactil |
| Afișaj color | Da |
| Consum de energie (max) | 1420 |
| Consum de energie (în aşteptare) | 13,6 |
| Consum de energie (în repaos) | 0,7 |
| Consum de energie (oprit) | 0,1 |
| Energy Star, Typical Electricity Consumption (TCE) | 1,4 |
| Tensiune AC intrare | 220 – 240 |
| Frecvență de intrare AC | 50 – 60 |
| Sisteme de operare Windows suportate | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Sisteme de operare Mac suportate | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Sisteme de operare server suportate | Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 |
| Interval relativ operaţional de umiditate | 20 – 80 |
| Temperatură de depozitare (T-T) | 10 – 30 |
| Certificate de sustenabilitate | Blue Angel, ENERGY STAR |
| Lățime | 480 |
| Adâncime | 595 |
| Înălţime | 452 |
| Greutate | 19 |




