Laptop Gaming Acer Predator Helios 16 AI OLED PH16-73-91HY, 16 inches (40.64 cm), Acer CineCrystal™ WQXGA OLED 240Hz display with 100% DCI-P3 / Adobe-RGB color space coverage, 2560 x 1600, 16:10, Intel® Core™ Ultra 9 Processor 275HX, 2.1 GHz base clock (Up to 5.4 GHz max. performance clock rate), 36 MB, 8 Performance-cores + 16 Efficient-cores / 24 Threads, Intel® AI Boost (up to 13 TOPS), video NVIDIA® GeForce RTX™ 5090, 24 GB GDDR7 VRAM, RAM 64 GB DDR5 RAM (2 x 32 GB DDR5 RAM), Up to 64 GB DDR5 RAM (2x 32 GB soDIMM), SSD 1TB M.2 PCIe Gen5 Solid-State-Drive (SSD) + 1TB M.2 PCIe Gen5 Solid-State-Drive (SSD), no ODD, MicroSD Card reader, Two built-in stereo speakers, three built-in microphones, FHD Webcam, No LAN, WLAN Killer™ Wi-Fi 7 1750x (802.11 a/b/g/n/ac/ax/be), Bluetooth® 5.4, No Fingerprint reader, Porturi: 5x (2x Type-C Gen 2, 2x Type-A Gen 1, 1x Type-A Gen 2 (with Power Off USB Charging), Thunderbolt™ 5 (via USB Type-C), 1x HDMI® 2.1, Displayport via USB Type-C, 1x Ethernet (RJ-45), 1x 3.5 mm speaker/headphone/line-out (supports headsets with integrated microphone), 330W AC Adapter (50% PCR-Plastic), Baterie Li-Ion battery (4 cells / 90 Wh), Up to 5 hours, Backlit keyboard(Per-Key RGB backlit), Abyssal Black, Greutate 2.7 kg, Dimensiuni 357.78 x 277.55 x 29.6 mm (W x D x H), Windows 11 Pro (64 Bit)
Laptop Gaming Acer Predator Helios 16 AI PH16-73-91HY, cu procesor
23.685,86 lei TVA inclus.
2 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| NB-Format | Regular |
| Culoare | |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Gaming | Da |
| NB-SSD-Capacity | 2TB |
| RAM | 64GB |
| HDMI | Da |
| Greutate | Peste 2.5 kg |
| Touchscreen | Nu |
| Cititor amprente | Nu |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| NB-CPU | ULTRA 9 |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Jack Audio | Da |
| Producător procesor | Intel |
| Rezoluție | 2560 x 1600 |
| Memorie RAM | 64 GB |
| Conectivitate: | |
| Sistem de operare | |
| Thunderbolt | Da |
| Cititor Card | Da |
| USB 3.2 | Nu |
| Tip display | OLED |
| Refresh rate | 240 Hz |
| Tip procesor | |
| USB Type-C | Da |
| G-Sync | Da |
| Tip memorie video | GDDR7 |
| Tip placa video | |
| Destinat pentru | |
| NB-Gaming-VGA | RTX 5090 |
| Diagonala display | |
| Numar Nuclee | 24 |
| Model placa video | RTX 5090 |
| Capacitate stocare | 2 TB |
| Luminozitate | N/A |
| Copilot+ PC | N/A |
| Producator placa video | nVidia |
| Model procesor | 275HX |
| Serie video | GeForce |
| Camera Web | FHD |
| Putere_ | 90 Whr |
| Dual Cooling Fans | Da |
| Format | |
| Rezolutie display | 2560 x 1600 pixeli |
| Placa Video | nVidia |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Nr. sloturi | 2 |
| Nr. sloturi ocupate | 2 |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| Wireless | 802.11be (2×2) |
| RJ-45 | 1 |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Boxe | 2-way |
| Versiune OS | 64 bit |
| Sistem preinstalat | Da |
| Parola Bios | Da |
| Parola HDD | Da |
| Cititor amprenta | Nu |
| Tastatura numerica | Da |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Slot M.2 | Da |
| USB 3.0 | 2 |
| Layout tastatura | English |
| Functii camera Web | 1080p |
| Numar thread-uri | 24 |
| Alimentator | 330 W |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost |
| Procesor Grafic integrat | Intel Graphics |
| Rata Refresh | 240 Hz |
| USB 3.1 | 1 |
| Iesire audio | 1 x Combo |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Tehnologie Baterie | Li-Ion |
| Numar celule | 4 |
| Microfon integrat | Triple Array |
| Tehnologie de fabricatie | 3 nm |
| Cache | 36 MBL2 Cache: 40 MB |
| Putere maxima disipata | 160 W |
| Card Reader | Da, MicroSD |
| Model video | RTX 5090 |
| Capacitate memorie video | 24 GB |
| Retea | 5 Gbps |
| USB-C | 2 x USB4 v2 Tip-C (Thunderbolt 5 / Power Delivery / DisplayPort) |
| DisplayPort | 2 (via USB4 v2 Tip-C) |
| Thunderbolt 5 | 2 (via USB4 v2 Tip-C) |
| Alte specificatii | 100% DCI-P3 / Adobe-RGB |
| Tehnologie | |
| Capacitate SSD | 2 x 1 TB |
| Tip SSD | M.2 PCIe Gen5 |
| Autonomie de lucru | Pana la 5 ore |
| Dimensiuni | 357.78 x 277.55 x 29.6 mm |
| Tastatura iluminata | Da, Per-Key RGB |
| Frecventa turbo max | 5.40 GHz |
| Nucleu | Arrow lake |
| Putere | 90 Whr |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 9 din a doua generatie |
| Capacitate memorie RAM | 64 GB |
| Frecventa procesor | 5.4 GHz |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | GeForce |
| Tip memorie placa video: | GDDR7 |
| Memorie Placa video: | 24GB |
| Model Placa Video Dedicata | RTX 5090 |
| Model placa video integrata | Intel Graphics |
| Producator | ACER |
| Garantie |










