Dell Pro Max Micro FCM2250, 280W A/C Adapter, EPEAT5, 7.4MM Barrel, TCO10, ENERGY STAR Qualified, EPEAT Gold with Climate+, Intel Core Ultra 7 265 (30 MB cache, 20 cores, 20 threads, 1.8 GHz to 5.3 GHz, 65W), NVIDIA(R) RTX(TM) A1000, 8 GB GDDR6, 4 mDP to DP adapters, 16GB: 1 x 16 GB, DDR5, 5600 MT/s, non-ECC, 1TB SSD TLC with DRAM M.2 2280 PCIe Gen4 SED Ready, No Optical Drive, Intel(R) Wi-Fi 7 BE200, 2×2, 802.11be, MU- MIMO, Bluetooth(R) 5.4 wireless card, Intel BE200 WLAN Driver, Internal Wi-Fi Antenna, Dell Wired Keyboard – KB216 – US International (QWERTY) – Black, Dell Wired Mouse – MS116 – Black, External ports and slots: Network port: 1 x RJ45 ethernet port (1 Gbps), USB ports: Front: 1 x USB 3.2 Gen 2×2 (20 Gbps) Type-C port, 1 x USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) with PowerShare port, 1 x USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) port, Rear: 1 x USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) Type-C port, 2 x USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) ports, 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) with Smart Power On port, 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) ports, Audio port: 1 x headset (headphone and microphone combo) port, Video port(s): 3 x DisplayPort 1.4a (HBR3 support) ports, Power-adapter port: 280 W AC adapter, 7.40 mm barrel, 180 W AC adapter, 7.40 mm barrel, Security-cable slot: 1 x Kensington lock slot, 1 x padlock ring, Internal slots: Expansion slots: 2 x half-height Gen4 PCIe x8 slots (x8 and x1 electrically), M.2: 1 x M.2 2230 slot for Wi-Fi and Bluetooth combo card, 1 x M.2 2280 Gen4 PCIe NVMe single-sided SSD, Memory slots: 2 x SODIMM slots, Memory type DDR5, Memory speed: 5600 MT/s, 6400 MT/s, Maximum memory configuration: 64 GB, Minimum memory configuration: 8 GB, Memory size per slot: 8 GB, 16 GB, 32 GB, Weight: Maximum: 2.54 kg (5.59 lb), Ubuntu 24.04 LTS (Long Term Support), 3y ProSupport and Next Business Day Onsite Service
Dell Pro Max Micro FCM2250, 280W A/C Adapter, EPEAT5, 7.4MM
8.866,88 lei TVA inclus.
DELL Pro Max FCM2250, Intel Core Ultra 7, 265, 16 Giga Bites, DDR5-SDRAM, 1 TB, Ubuntu Linux
1 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| VGA | No |
|---|---|
| Display port | 3 |
| Culoare | |
| Solid state drive | Da |
| WS-CPU | Intel-Core-i |
| WS-Format | SFF |
| Microsoft-OS | LINUX |
| Producător procesor | Intel |
| Tip stocare | |
| Sistem Operare Desktop PC | Linux |
| HDD | None |
| Format desktop | SFF – Small Form Factor |
| Memorie RAM | 16 GB |
| SSD | 1TB |
| Placa video dedicata | Dedicata |
| Tip RAM | non-ECC |
| Sloturi memorie | 2 |
| Serie placa video | NVIDIA RTX A Series |
| CUDA cores | 2304 |
| Numar Nuclee | 20 |
| Tip procesor | |
| Tip carcasă | Micro Tower |
| Destinat pentru | |
| Model procesor | 265 |
| Producator placa video | nVidia |
| Memorie maxima | 64 GB |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| Wireless | 802.11be (2×2) |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Slot M.2 | Da |
| USB 3.0 | 2 |
| Sistem de operare | |
| Numar thread-uri | 20 |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Cache | 30 MB Intel Smart Cache |
| Capacitate memorie video | 8 GB |
| Kensington lock | Da |
| USB 3.1 | 2 |
| Procesor Grafic integrat | Intel Graphics |
| Security lock | Da |
| Suport TPM | Da |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 7 din a doua serie |
| Nucleu | Arrow lake |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost, pana la 13 TOPS |
| Frecventa procesor | 2.40 GHz |
| Frecventa turbo max | 5.30 GHz |
| Greutate | 2.54 kg |
| Versiune OS | 24.04 LTS |
| Capacitate memorie | |
| BUS memorie | 128 bit |
| Tip Memorie | GDDR6 |
| Stocare inclusa | Da |
| Numar procesoare | 1 |
| Numar Procesoare suportate | 1 |
| Chipset | Realtek |
| Memorie inclusa | Da |
| Frecventa memorie | 5600 MHz |
| Tip sloturi memorie | SODIMM |
| Slot 1 | 16 GB |
| Compatibilitate RAM | non-ECC |
| Compatibilitate DIMM | SODIMM |
| Suport DirectX | 12 |
| Sunet | HD Audio |
| Tastatura | DaTastatura Dell KB216, USB, Black |
| Mouse | DaMouse Optic Dell MS116, USB, Black |
| LAN | 1 Gbps |
| Suport OpenGL | 4.6 |
| Tip | Dedicata |
| Interfata placa video | PCI Express 4.0 x8 |
| Tehnologie | |
| Socket procesor | 1851 |
| Max TDP | 182 W |
| Suport Shader Model | 6.8 |
| Monitor inclus | Nu |
| Retea Ethernet (RJ-45) | 1 |
| Recomandat | Graphics Workstation |
| Familie placa video | RTX |
| Model | ALC3204 |
| Audio | 1 x combo |
| Producătorul procesorului | Intel |
| Conectori | 4 x Mini-DisplayPort 1.4 |
| Generație procesor | Intel Core Ultra (Series 2) |
| USB Type-C | 1 x USB 3.1 Gen 2 Tip C |
| Nuclee procesor | 12 |
| Model placa video | A1000 |
| Fire de execuție procesor (threads) | 14 |
| Slot PCI Express x8 | 2 x PCIe 4.0 |
| Frecvență boost procesor | 5,3 |
| Altele | Tip SSD: M.2 PCIe x4 NVMe |
| Nuclee performanță | 2 |
| Dimensiune | 178 x 206 x 79.3 mm |
| Nuclee eficiente | 8 |
| Sursa | Adaptor extern 280 W |
| Miezuri Low Power Efficient | 2 |
| Frecvență miez performance-core Max Turbo | 5,3 |
| Producator | DELL |
| Frecvență multi-miez Max Turbo | 4,2 |
| Garantie | |
| Frecvență Low Power Efficient-core Max Turbo | 2,4 |
| Frecvență de bază nucleu de performanță | 2,1 |
| Frecvență bază nucleu de eficiență | 1,7 |
| Frecvență Low Power Efficient-core Base | 700 |
| Memorie cache procesor | 12 |
| Număr de procesoare instalate | 1 |
| Putere bază procesor | 15 |
| Putere turbo maximă | 57 |
| Unitate de procesare neurală (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Da |
| Suport pentru efecte Windows Studio | Da |
| Cadre date AI acceptate de NPU | DirectML, ONNX RT, OpenVINO, Windows ML |
| Maximum de memorie internă | 64 |
| Tip de memorie internă | DDR5-SDRAM |
| Amplasare memorie (sloturi x dimensiune) | 1 x 16 |
| Sloturi pentru memorii | 2x SO-DIMM |
| Rată transfer date de memorie | 5600 |
| Capacitate totală de stocare | 1 |
| Suport media de stocare | SSD |
| De tipul de unitate optică | Nu |
| Număr de discuri de stocare instalate | 1 |
| Capacitate totală SSDs | 1 |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitate stocare | Da |
| Tip memorie SSID | TLC |
| SSD de disc interfeţe | PCI Express 4.0 |
| Mărime M.2 SSD | 2280 (22 x 80 mm) |
| Adaptor procesor grafic separat | Da |
| Placă grafică | NVIDIA |
| Adaptor grafic la-bord | Da |
| Model adaptor grafic dedicat | NVIDIA RTX A1000 |
| Adaptor memorie discrete graphics | 8 |
| Tip memorie grafică dedicată | GDDR6 |
| Număr adaptori grafici dedicați | 1 |
| Producător placă GPU integrată | Intel |
| Model adaptor grafic la-bord | Intel Graphics |
| Ethernet LAN | Da |
| Viteză transfer de date Ethernet LAN | 10,100,1000 |
| Tehnologia cablării | 10/100/1000Base-T(X) |
| Controler LAN | Intel® I219-LM |
| WiFi | Da |
| Standard Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Standarde Wi-Fi | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6E (802.11ax), Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Producător controler WLAN | Intel |
| Model controller WLAN | Intel Wi-Fi 7 BE200 |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Tip-A | 2 |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Tip-A | 4 |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Tip-B | 1 |
| Număr porturi USB 3.2 Gen 2x2 Tip-C | 1 |
| DisplayPort | 3 |
| Versiune DisplayPort | 1.4a |
| Ethernet LAN | Da |
| Port combo caști/microfon | Da |
| Sloturi PCI Express x 8 (Gen 4.x) | 2 |
| Tip de sasiu | Micro PC |
| Plasare acceptată | Orizontal / Vertical |
| Slot cablu de siguranță | Da |
| Tip slot cablu cu sistem de blocare | Kensington |
| Culoarea produsului | Negru |
| Eligibilitate Intel® vPro™ Platform | Da |
| Modulul platformei de încredere | Da |
| Tipul de produs | Mini PC |
| Versiune Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Sursa de alimentare | 280 |
| Sursa de alimentare tensiune de intrare | 100 – 240 |
| Sursa de alimentare de frecvenţă de intrare | 50/60 |
| Interval de temperatură de funcţionare (T-T) | 0 – 35 |
| Temperatură de depozitare (T-T) | -40 – 65 |
| Interval relativ operaţional de umiditate | 10 – 90 |
| Umiditate relativă la depozitare (H-H) | 0 – 95 |
| Altitudinea de operare | -15,2 – 3048 |
| Altitudinea de ne-operabilitate | -15,2 – 10668 |
| Vibraţii de operare | 0,66 |
| Non-vibraţii de operare | 1,3 |
| Şoc de operare | 110 |
| Non-şoc de operare | 160 |
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR |
| Lățime | 79,3 |
| Adâncime | 178 |
| Înălţime | 206 |
| Greutate | 2,54 |
| Cabluri incluse | AC |
| Amprentă de carbon totală (kg of CO2e) | 183 |
| Emisii de Carbon, producție (kg of CO2e) | 63,318 |
| Emisii de Carbon, logistică (kg of CO2e) | 3,66 |
| Emisii de carbon (Consum Energetic) | 114,741 |
| Emisii de Carbon, final ciclu de viață (kg of CO2e) | 1,28 |
| Versiune PAIA | GaBi version 1, 2024 |
| Ecran inclus | Nu |
| Cip audio | Realtek ALC3204 |
| Sistem audio | Audio de Înaltă Definiție |




