Multifunctional laser mono HP M234DW(Imprimare, Copiere, Scanare); Dimensiune: A4,Viteza: 29ppm, Rezolutie: 600 x 600 dpi,Procesor:500 MHz, Memorie:64 MB,Alimentare hartie (coli):150 coli,Tava output (coli):100 coli, Interfata:Hi-Speed USB 2.0, FastEthernet 10/100Base-TX, Wireless 802.11b/g/n with Bluetooth,Volum recomandat (pag):20-2000 pag,Volum maxim lunar (pag):20000 pag,Duplex, Se livreaza cu toner de start de 700 pagini. Consumabile:W1350A, W1350X.
Multifunctional laser mono HP M234DW(Imprimare, Copiere, Scanare); Dimensiune: A4,Viteza: 29ppm,
1.393,57 lei TVA inclus.
HP LaserJet Imprimantă MFP M234dw, Alb-negru, Imprimanta pentru Birou mic, Imprimare, copiere, scanare, Scanare către e-mail; Scanare în PDF, Cu laser, Imprimare mono, 600 x 600 DPI, A4, Imprimare directă, Gri
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Wi-Fi | Yes |
|---|---|
| USB-Port | Yes |
| Display | LCD |
| Card reader integrated | No |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Ethernet LAN | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 3 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| Colour | No |
| Internal memory | 64 MB |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Number of users | 5 user(s) |
| Printing | Mono printing |
| Duplex scanning | No |
| Scanner type | Flatbed scanner |
| Document formats supported | |
| Faxing | No |
| Printing colours | Black |
| Total number of input trays | 1 |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Market positioning | Home & office |
| Duplex printing | Yes |
| Duplex printing mode | Auto |
| Duplex copying | Yes |
| Scanning | Colour scanning |
| Cartridge(s) included | Yes |
| Duplex functions | |
| Maximum scan area | 216 x 297 mm |
| Maximum copy resolution | 600 x 600 DPI |
| Copier resize | 25 – 400% |
| Optical scanning resolution | 600 x 1200 DPI |
| Time to first page (black, normal) | 7 s |
| Print technology | Laser |
| Copying | Mono copying |
| All-In-One-multitasking | Yes |
| Maximum number of copies | 99 copies |
| Auto fit function | Yes |
| Total output capacity | 100 sheets |
| Maximum number of input trays | 1 |
| Maximum duty cycle | 20000 pages per month |
| Non-ISO print media sizes | Executive, Legal, Letter |
| Number of print cartridges | 1 |
| Secure printing | Yes |
| Sound pressure level (printing) | 51 dB |
| Sound power level (printing) | 6.6 dB |
| Input colour depth | 24 bit |
| Greyscale levels | 256 |
| Scan drivers | TWAIN |
| JIS B-series sizes (B0...B9) | B5 |
| HP Auto-On/Auto-Off | Yes |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 90 |
| MF-Format | A4 |
| Print resolution black | 600 x 600 DPI |
| Paper tray media weight | 60 – 163 g/m² |
| MAXIMUM-RESOLUTION | 600 x 600 DPI |
| Total input capacity | 150 sheets |
| Paper tray 1 input capacity | 150 sheets |
| Maximum input capacity | 150 sheets |
| Maximum output capacity | 100 sheets |
| Processor frequency | 500 MHz |
| Other operating systems supported | Linux |
| HP dynamic security | Yes |
| Recommended humidity operating range | 30 – 70% |
| Acoustic pressure emissions bystander (ready) | 16 dB |
| Sustainable technologies and materials | Mercury free |
| Warm-up time | 45 s |
| Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 29 ppm |
| Print margin top (min) | 6 mm |
| Print margin bottom (min) | 6 mm |
| Print margin left (min) | 5 mm |
| Print margin right (min) | 5 mm |
| Copy speed (black, normal quality, A4) | 29 cpm |
| Time to first copy (black, normal) | 10.3 s |
| Scan to | TWAIN, Software |
| Scan speed (colour) | 10 ppm |
| Scan speed (black) | 19 ppm |
| TWAIN version | 2.1 |
| Recommended duty cycle | 200 – 2000 pages per month |
| Maximum print size | 216 x 354 mm |
| Photo paper sizes (imperial) | 4×6 |
| Custom media width | 101.6 – 216 mm |
| Custom media length | 152.4 – 356 mm |
| Maximum internal memory | 64 MB |
| Power consumption (printing) | 453 W |
| Power consumption (sleep) | 0.6 W |
| Power consumption (off) | 0.04 W |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (ABY) 194850664182; (B19) 194850664199; (BAZ) 194850664205 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 194850664182, 194850664199, 194850664205 |
| Server operating systems supported | Windows Server 2008 R2 x64, Windows Server 2012 R2 x64, Windows Server 2016 x64 |
| Included cartridge capacity (black) | 700 pages |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1199.9 x 1000 x 2474 mm (47.2 x 39.4 x 97.4) |
| Pallet weight (imperial) | 482.5 kg (1063.7 lbs) |
| Acoustic power emissions (ready) | 26 dB |
| Mod imprimare | Monocrom |
| Format | |
| Viteza imprimare | 21-30 ppm |
| Resolutie maxima imprimare: | 600 x 600 DPI |
| Alimentator automat: | Nu |
| Duplex | Da |
| Volum lunar imprimare | peste 50.001 pagini |
| ADF | Yes |
| Color-or-Mono | Black&White |
| Conectivitate: | |
| Fax | Nu |
| Monthly-Volume | max-5.000pgs |
| Power consumption (ready) | 33 W |
| BLUETOOTH | Yes |
| Built-in processor | Yes |
| Direct printing | Yes |
| Cables included | AC |
| Product colour | Grey |
| Built-in display | Yes |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 80% |
| Sustainability compliance | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Control type | Buttons |
| Operating temperature (T-T) | 15 – 32.5 °C |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Weight | 7.6 kg |
| Country of origin | China, Vietnam |
| Doesn't contain | Mercury |
| Package weight | 9.6 kg |
| Harmonized System (HS) code | 8443310000 |
| Package width | 497 mm |
| Products per pallet | 48 pc(s) |
| Package height | 388 mm |
| Display diagonal | 3.23 cm (1.27) |
| Manufacturer warranty | One-year limited warranty |
| Depth | 298.6 mm |
| Height | 241.9 mm |
| Package depth | 298 mm |
| Pallet gross weight | 483.5 kg |
| Width | 36.8 mm |
| Envelope feeder | No |
| Mobile printing technologies | Mopria Print Service, Apple AirPrint |
| UNSPSC-code | 43212110 |
| Image formats supported | BMP, JPEG, JPG, RAW, TIFF |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 12.0 Monterey |
| HP segment | Home office |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 4 (802.11n), 802.11g, 802.11b |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 1.3 |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 8 |
| Recommended operating temperature range (T-T) | 17.5 – 25 °C |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, Blue Angel, EPEAT Silver |
| Page description languages | PCLmS, PWG, URF |
| Paper tray media types | Plain paper, Envelopes, Card stock, Labels, Rough paper, Postcard |
| Security algorithms | SNMPv3, SSL/TLS, SNMPv2, SNMP, TLS |
| Compliance certificates | GS mark, CCC, EAC, BIS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| Custom media sizes | 101.6 x 152.4 to 216 x 356 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 8, Windows 8.1, Windows 10, Windows 11 |
| Power consumption (PowerSave) | 0.6 W |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 68 |
| Typical electricity consumption (TEC) number | 0.255 kWh/Week |
| Producator | HP |
| Garantie |










