Desktop ASUS ExpertCenter Small Form Factor, P500SV-07240H0040 / 90PF05A1-M00MH0, procesor Intel Core 7 Processor 240H 2.5GHz (24MB Cache, pana la 5.2GHz, 10 nuclee, 16 threads), grafica Intel Graphics integrata, memorie 16GB DDR5 SO-DIMM 5600MT/s (2 sloturi, max 64GB), stocare 512GB M.2 2280 NVMe PCIe 4.0 SSD, Wi-Fi 6 802.11ax Dual Band 2×2 + Bluetooth 5.4, LAN Intel WGI219V 10/100/1000 Mbps non-vPro, audio High Definition 7.1 Channel, porturi front: 1×3.5mm combo audio jack, 1xUSB 3.2 Gen1 Type-C, 2xUSB 3.2 Gen1 Type-A, porturi rear: 1xRJ45 Gigabit Ethernet, 1xHDMI 1.4, 1xDisplayport 1.4, 1×7.1 channel audio (microphone, line-out, Line-in), 1xKensington lock, 4xUSB 2.0 Type-A, expansiune: 1xPCIe 4.0 x16 (operating at PCIe 4.0 x8), 1xM.2 connector for WiFi, 2xM.2 2280 connector for storage, 2xSATA 6.0Gb/s ports, 1×3.5 inch drive bay, securitate: Discrete TPM 2.0, HDD User Password Protection, Kensington Security Slot 7x3mm, sursa 180W 80+ Bronze (peak 228W), 9.30×29.60×30.90 cm, 5.06 kg, Gray, fara OS.
Desktop ASUS ExpertCenter Small Form Factor, P500SV-07240H0040 / 90PF05A1-M00MH0, procesor
5.137,28 lei TVA inclus.
47 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
SKU: P500SV-07240H0040
Categorie: Desktop
Descriere
Informații suplimentare
| Capacity-SSD | 512GB |
|---|---|
| Microsoft-OS | No |
| Wi-Fi | Yes |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| RAM | 16GB |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| SSD capacity | 512 GB |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Password protection | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Internal memory | 16 GB |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Market positioning | Business |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Antenna type | 2×2 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Cable lock slot | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Performance cores | 6 |
| Processor cache | 24 MB |
| Maximum turbo power | 115 W |
| Processor cores | 10 |
| Efficient cores | 4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| Processor boost frequency | 5.2 GHz |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5.2 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 4 GHz |
| Processor base power | 45 W |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Mouse included | No |
| Processor threads | 16 |
| Operating system installed | No |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Processor family | Intel Core 7 |
| Keyboard included | No |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 0 |
| Performance-core base frequency | 2.5 GHz |
| Efficient-core base frequency | 1.8 GHz |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| Line-out | Yes |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| Power Supply | 180 W |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Bronze |
| Display included | No |
| Power supply input voltage | 100 – 240 V |
| Number of SATA III connectors | 2 |
| Chassis type | SFF |
| Line-in | Yes |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 1 |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT Silver |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Producător procesor | Intel |
| Serie placa video | Intel Integrated Graphics |
| Tip stocare | |
| Unitate optica | Nu |
| Wireless | Da |
| HDD | None |
| SSD | 512GB |
| Tip RAM | non-ECC |
| Sloturi memorie | 2 |
| Format desktop | SFF – Small Form Factor |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Sistem Operare Desktop PC | Fara OS |
| Tip | DDR5 |
| Model placa video | Intel Integrated Graphics |
| DT-CPU | Intel |
| DT-Format | SFF |
| Number of 3.5 bays | 1 |
| Number of front USB ports | 3 |
| Number of rear audio ports | 3 |
| Introduction year | 2025 |
| Password protection type | HDD, User |
| Number of rear USB ports | 4 |
| Destinat pentru | |
| Processor generation | Intel Core (Series 2) |
| Placa video dedicata | N/A |
| Model procesor | 240H |
| Number of front audio ports | 1 |
| Processor model | 240H |
| BLUETOOTH | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Audio system | High Definition Audio |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Product colour | Grey |
| Memory slots | 2x DIMM |
| Compliance certificates | REACH |
| Package depth | 168 mm |
| Product type | PC |
| Width | 93 mm |
| Package height | 510 mm |
| Depth | 296 mm |
| Package width | 490 mm |
| Height | 309 mm |
| Tip procesor | |
| Colour name | Grey |
| Weight | 5.06 kg |
| Producator | ASUS |
| Garantie |



