Laptop Dell Pro 16 (PC16255), 16″, Non-Touch, FHD+, 1920×1200, 60Hz, IPS, Anti-Glare, 300 nits, 45% NTSC, FHD+IR Camera, Facial Recognition, TNR, Camera Shutter, Fingerprint Reader, ENERGY STAR Qualified, EPEAT Gold with Climate+, AMD Ryzen(TM) 5 220 Processor (6 cores, 12 threads, 22MB cache, up to 4.9 GHz), AMD Radeon(TM) 740M Graphics, 8GB, 1x8GB, DDR5, 5600MT/s, 512GB SSD, MediaTek Wi-Fi 6E MT7922, 2×2, 802.11ax, MU-MIMO, Bluetooth wireless card, 65W AC adapter, 4.5mm barrel, 3-cell, 55 Wh, ExpressCharge Capable, ExpressCharge Boost Capable, English International backlit Copilot key keyboard with numeric keypad, External ports: Network port: 1 x RJ45 ethernet port (1 Gbps), USB ports: 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) port, 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) port with PowerShare, 2 x USB (40 Gbps) port with Power Delivery and DisplayPort, Audio port: 1 x global headset port, Video port(s): 1 x HDMI 2.1 Transition-minimized differential signaling (TMDS) port, Media-card reader: Not applicable, Power-adapter port: 1 x 4.5 mm x 2.9 mm DC-in, Security-cable slot: 1 x security-cable slot (wedge-shaped), Internal slots: M.2: 1 x M.2 2230 slot for solid state drive, 1 x M.2 2230 slot for WLAN card, Wi-Fi/Bluetooth, Memory slots: 2 x SODIMM slots, Memory type: DDR5, Memory speed: 5600 MT/s, Maximum memory configuration: 64 GB, Weight: Minimum – 1.36 kg (2.99 lb), Windows 11 Pro, 3Y ProSupport and Next Business Day Onsite Service, Activate Microsoft 365 – 30 Day Trial.
Laptop Business DELL Pro 16, cu procesor AMD Ryzen 5
4.735,92 lei TVA inclus.
10 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| M.2 SSD size | 2230 (22 x 30 mm) |
|---|---|
| SSD capacity | 512 GB |
| Number of built-in speakers | 2 |
| USB4 Gen 3x2 ports quantity | 2 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Internal memory | 8 GB |
| Memory data transfer rate | 5600 MT/s |
| Tip placa video | |
| Greutate | 1.6 – 2.0 kg |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| DisplayPort | Da |
| Form factor | Clamshell |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Rezoluție | 1920 x 1200 |
| Luminozitate | 300 nt |
| USB 3.1 | Da |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| Pixel density | 141 ppi |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 45% |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Processor base power | 15 W |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Number of microphones | 2 |
| Front camera resolution (numeric) | 2.07 MP |
| Front camera resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Front camera HD type | Full HD |
| Video capturing speed | 30 fps |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Privacy camera | Yes |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenna type | 2×2 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| PowerShare | Yes |
| Number of USB ports with PowerShare support | 1 |
| Numeric keypad | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Fast charging | Yes |
| AC adapter power | 65 W |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Wedge |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Operating altitude | -15.2 – 3048 m |
| Non-operating altitude | -15.2 – 10668 m |
| Operating vibration | 0.66 G |
| Producator placa video | AMD |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Hall sensor | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Wi-Fi data rate (max) | 2400 Mbit/s |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 8 GB |
| Power adapter barrel connector | 4.5 mm |
| Processor threads | 12 |
| Processor boost frequency | 4.9 GHz |
| Audio Chip | Realtek ALC3204 |
| Operating shock | 140 G |
| Processor cores | 6 |
| Processor family | AMD Ryzen™ 5 |
| Processor manufacturer | AMD |
| USB charging voltage | 5,9,15,20 V |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Wi-Fi band | Tri-band (2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz) |
| Copilot key | Yes |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Conectivitate: | |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor amprente | Da |
| Cititor Card | Nu |
| Memorie RAM | 8 GB |
| Sistem de operare | |
| Camera Web | Full HD |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | AMD |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| WLAN controller manufacturer | MediaTek |
| Processor cache type | L2 & L3 |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 740M |
| Destinat pentru | |
| Diagonala display | |
| Processor cache | 22 MB |
| Height (front) | 1.89 cm |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| PAIA version | GaBi version 1, 2024 |
| Copilot+ PC | N/A |
| Maximum turbo power | 30 W |
| Processor frequency | 3.5 GHz |
| Speaker power | 2.5 W |
| WLAN controller model | MediaTek MT7922 |
| Trial software | McAfee Business Protection 1-year,Microsoft Office Trial |
| Height (rear) | 2.08 cm |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 132 |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 97.812 |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 6.072 |
| Carbon emissions, energy usage (kg of CO2e) | 25.08 |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 3.04 |
| Processor model | 220 |
| Processor generation | AMD Ryzen 200 Series |
| Battery capacity | 55 Wh |
| Model procesor | 220 |
| Built-in microphone | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Touchscreen | No |
| AC adapter included | Yes |
| Display diagonal | 40.6 cm (16) |
| DC-in jack | Yes |
| Width | 358 mm |
| Battery recharge time | 4 h |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 65 °C |
| Audio system | High Definition Audio |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 90% |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| USB Type-C required charging power (max) | 65 W |
| Weight | 1.94 kg |
| Depth | 251.8 mm |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Number of battery cells | 3 |
| Product type | Laptop |
| Colour name | Magnetite |
| Frecventa procesor | 4.9 GHz |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | Radeon |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | N/A |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | 740M |
| Producator | DELL |
| Garantie |



