Laptop Lenovo ThinkPad E16 Gen 2 (Intel);16″ WUXGA (1920×1200) IPS 300nits Anti-glare, 45% NTSC;Intel® Core™ Ultra 7 155H, 16C (6P + 8E + 2LPE) / 22T, Max Turbo up to 4.8GHz, 24MB;Video Integrated Intel® Arc™ Graphics;RAM 32 GB (2x 16GB SO-DIMM DDR5-5600, Two DDR5 SO-DIMM slots, dual-channel capable, Up to 64GB DDR5-5600);SSD1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe® Opal 2.0, Optical: no ODD;No card reader, Speakers: Stereo speakers, 2W x2, Dolby Atmos®, audio by HARMAN, Camera: FHD 1080p + IR Hybrid with Privacy Shutter, LAN: 100/1000M (RJ-45);WLAN Wi-Fi® 6E, 802.11ax 2×2;Bluetooth 5.3, WWAN (3G/4G): None, Fingerprint: Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button;Ports: 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), 1x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), Always On, 1x USB-C® (USB 20Gbps / USB 3.2 Gen 2×2), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 1.4, 1x USB-C® (Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 2.1, 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz, 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm), 1x Ethernet (RJ-45);65W USB-C® (3- pin);Battery Integrated 57Wh, Keyboard: Backlit, English (EU), Color: Black;Weight Starting at 1.81 kg;Dimensions 356.1 x 247.7 x 19.85 mm, Warranty: 3Y Onsite upgrade from 1Y Courier/Carry-in Windchill (CPN), OS: None
Laptop Business Lenovo ThinkPad E16 Gen 2, cu procesor Intel
7.468,83 lei TVA inclus.
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| NB-Format | Regular |
| Culoare | |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 32GB |
| Greutate | 1.6 – 2.0 kg |
| HDMI | Da |
| Touchscreen | Nu |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Memorie RAM | 32 GB |
| NB-CPU | ULTRA 7 |
| Resolution | WUXGA |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| Tip display | IPS |
| Conectivitate: | |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Tastatura iluminata | Da |
| Cititor amprente | Da |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Cititor Card | Nu |
| Producător procesor | Intel |
| Thunderbolt | Da |
| Rezoluție | 1920 x 1200 |
| Tip procesor | |
| Model procesor | 155H |
| USB Type-C | Da |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | Intel |
| Destinat pentru | |
| Diagonala display | |
| Numar Nuclee | 16 |
| Model placa video | Intel Arc Graphics |
| Copilot+ PC | N/A |
| Capacitate stocare | 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe® Opal 2.0 |
| Frecvență | 5600 MHz |
| Luminozitate | 300 niti |
| BLUETOOTH | 5.3 |
| DisplayPort | 2 (via USB Tip-C) |
| Thunderbolt 4 | 1 (via USB 4 Tip-C) |
| Camera Web | FHD |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Nr. sloturi | 2 |
| Nr. sloturi ocupate | 2 |
| Iesire audio | 1x Combo |
| RJ-45 | 1 |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Boxe | 2-way |
| Parola Bios | Da |
| Parola HDD | Da |
| Tastatura numerica | Da |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Business | Da |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 7 din prima serie |
| Nucleu | Meteor Lake |
| Cache | 24 MB Smart Cache |
| Numar thread-uri | 22 |
| Procesor Grafic integrat | Intel Arc Graphics |
| Tehnologie de fabricatie | 7 nm |
| Putere maxima disipata | 115 W |
| Format | |
| Rezolutie display | 1920 x 1200 pixeli |
| Placa Video | Intel |
| Serie video | Arc Graphics |
| Rata Refresh | 60 Hz |
| Slot M.2 | Da |
| Retea | 10/100/1000 Mbps |
| Wireless | 802.11ax (2×2) |
| Microfon integrat | Dual Array |
| Layout tastatura | English |
| USB 3.0 | 1 |
| Capacitate memorie RAM | 32 GB |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Caracteristici Carcasa | Elemente finisate din aluminiu |
| Putere_ | 57 Whr |
| Putere boxe | 2 x 2W |
| Tastatura | 6-rowMultimedia FN keys |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost |
| Kensington lock | Kensington Nano Security Slot, 2.5 x 6 mm |
| Alte specificatii | 45% NTSC |
| Tip SSD | M.2 2242 PCIe 4.0×4 NVMe Opal 2.0 |
| USB 3.1 | 1 |
| Dimensiuni | 356.1 x 247.7 x 19.85 mm |
| Functii camera Web | 1080p + IR Hybrid cu Privacy Shutter |
| USB-C | 1x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / Power Delivery 3.0 / DisplayPort 2.1)1x USB 3.2 Tip-C (Gen2x2) (Power Delivery 3.0 / DisplayPort 1.4) |
| Tehnologii Audio | Dolby Atmosaudio by HARMAN |
| Alimentator | 65 W via USB Tip-C (3-pin) |
| Cititor amprenta | Da, integrat in butonul Power |
| Suport TPM | Da (Discrete TPM 2.0) |
| Frecventa turbo max | 4.80 GHz |
| Putere | 57 Whr |
| Tehnologie Baterie | Li-Polimer |
| Tehnologie | |
| Sistem de operare | |
| Frecventa procesor | 4.8 GHz |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | Arc |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | N/A |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | Arc Graphics |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |










