Laptop Lenovo ThinkPad E16 Gen 3 (Intel); 16″ WUXGA (1920×1200) IPS 300nits Anti-glare, 45% NTSC, 60Hz; Intel® Core Ultra 7 255H, 16C (6P + 8E + 2LPE) / 16T, Max Turbo up to 5.1GHz, 24MB; Video Integrated Intel® Arc™ 140T GPU Functions as Intel Graphics; RAM 1x 16GB SO-DIMM DDR5-5600; 512GB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe® Opal 2.0, Optical: no ODD; No card reader, Speakers: Stereo speakers, 2W x2, Dolby Atmos®, audio by HARMAN, Camera: FHD 1080p + IR Hybrid with Privacy Shutter, LAN: 100/1000M (RJ-45); WLAN Intel® Wi-Fi® 6E AX211, 802.11ax 2×2; BT5.3, WWAN (3G/4G): Non-WWAN, Fingerprint: Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button; Porturi: 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1); 1x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), Always On; 1x USB-C® (USB 20Gbps / USB 3.2 Gen 2×2), with USB PD 3.1 and DisplayPort™ 1.4; 1x USB- C® (Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps), with USB PD 3.1 and DisplayPort™ 2.1; 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x Ethernet (RJ-45); 65W USB-C® (3-pin)Battery Integrated 64Wh, Keyboard: Backlit, English (EU), Color: Black; Weight Starting at 1.63 kg; Dimensions 356 x 249 x 10.1/17.05 (front/rear), 21.15 (maximum) mm; 14.01 x 9.80 x 0.40/0.67 (front/rear), 0.83 (maximum) inches, Warranty: 1-year, Courier or Carry-in; 1Y Premier WHB (CPN), 3Y Onsite upgrade from 1Y Courier/Carry-in Windchill (CPN), OS: None
Laptop Business Lenovo ThinkPad E16 Gen 3, cu procesor Intel
5.584,14 lei TVA inclus.
Lenovo ThinkPad E16 Gen 3 (Intel), Intel Core Ultra 7, 40,6 cm (16″), 1920 x 1200 Pixel, 16 Giga Bites, 512 Giga Bites, Negru
63 în stoc
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| NB-Format | Regular |
| Culoare | |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| NB-SSD-Capacity | 512GB |
| RAM | 16GB |
| Touchscreen | No, Nu |
| Refresh rate | 60 Hz |
| NB-CPU | ULTRA 7 |
| Resolution | WUXGA |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| Tip display | IPS |
| Conectivitate: | |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Tastatura iluminata | Da |
| Cititor amprente | Da |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Cititor Card | Nu |
| Producător procesor | Intel |
| Rezoluție | 1920 x 1200 |
| Serie placa video | Arc, Intel Arc Graphics |
| USB Type-C | Da |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | Intel |
| Destinat pentru | |
| Numar Nuclee | 16 |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Copilot+ PC | N/A |
| Model placa video | Intel Arc 140T |
| Frecvență | 5600 MHz |
| Luminozitate | 300 niti, 300 nt |
| DisplayPort | 2 (via USB Tip-C), Da |
| Camera Web | FHD, Full HD |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Nr. sloturi | 2 |
| RJ-45 | 1 |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Boxe | 2-way |
| Parola Bios | Da |
| Tastatura numerica | Da |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Business | Da |
| Putere maxima disipata | 115 W |
| Format | |
| Placa Video | Intel |
| Rata Refresh | 60 Hz |
| Slot M.2 | Da |
| Wireless | 802.11ax (2×2) |
| Microfon integrat | Dual Array |
| Tipul de produs | Laptop |
| Frecventa procesor | 2.00 GHz, 5.1 GHz |
| Culoarea produsului | Negru |
| Numar thread-uri | 16 |
| Factorul de formă | Clapetă |
| USB 3.0 | 1 |
| Material carcasă | Aluminiu |
| Diagonala display | |
| Nr. sloturi ocupate | 1 |
| Serie video | Arc |
| Ecran tactil | |
| Rezolutie display | 1920 x 1200, 1920 x 1200 pixeli, WUXGA |
| Caracteristici Carcasa | Elemente finisate din aluminiu |
| Putere boxe | 2 x 2 W |
| Tip panel | |
| Retroiluminare LED | Da |
| Kensington lock | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Tastatura | 6-rowMultimedia FN keys |
| Ecran anti-strălucire | Da |
| Caracteristici speciale | MIL-STD-810H military test passed |
| Luminozitate afişaj | 300 |
| Alte specificatii | 45% NTSC |
| Model culori RGB | NTSC |
| Tip SSD | M.2 2242 PCIe 4.0×4 NVMe Opal 2.0 |
| Gamă de culori | 45 |
| USB 3.1 | 1, Da |
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 |
| Iesire audio | 1 x Combo |
| Producătorul procesorului | Intel |
| Tip procesor | |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Generație procesor | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Model procesor | 255H |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 7 din a doua serie |
| Tehnologie de fabricatie | 3 nm |
| Nuclee procesor | |
| Retea | 1 Gbps |
| Fire de execuție procesor (threads) | 16 |
| Alimentator | 65W via USB Tip-C (3-pin) |
| Frecvență boost procesor | 5,1 |
| Functii camera Web | 1080p + IR Hybrid cu Privacy Shutter |
| Nuclee performanță | 6 |
| Cache | 24 MB |
| Nuclee eficiente | 8 |
| Procesor Grafic integrat | Intel Arc 140T |
| Miezuri Low Power Efficient | 2 |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost, pana la 13 TOPS |
| Frecvență miez performance-core Max Turbo | 5,1 |
| Cititor amprenta | Da, Touch Style, Match-on-Chip, integrat in butonul Power |
| Frecvență multi-miez Max Turbo | 4,4 |
| Putere_ | 64 Wh |
| Frecvență Low Power Efficient-core Max Turbo | 2,5 |
| Greutate | 1.6 – 2.0 kg, 1.63 kg, 16.3 kg |
| Frecvență de bază nucleu de performanță | 2 |
| Dimensiuni | 356 x 249 x 10.1/17.05 – 21.15 mm |
| Frecvență bază nucleu de eficiență | 1,5 |
| Tehnologii Audio | Dolby Atmos, audio by HARMAN |
| Frecvență Low Power Efficient-core Base | 700 |
| Model video | 140T |
| Memorie cache procesor | 24 |
| Putere bază procesor | 28 |
| Suport TPM | Da (Discrete TPM 2.0) |
| Putere turbo maximă | 115 |
| Frecventa turbo max | 5.10 GHz |
| Unitate de procesare neurală (NPU) | Intel AI Boost |
| Nucleu | Arrow lake |
| Sparsity support | Da |
| Layout tastatura | English (EU) |
| Suport pentru efecte Windows Studio | Da |
| Putere | 64 Wh |
| Cadre date AI acceptate de NPU | DirectML, ONNX RT, OpenVINO, Windows ML |
| Tehnologie Baterie | Li-Polimer |
| Performanță totală a procesorului până la | 96 |
| Performanță NPU până la | 13 |
| Tehnologie | |
| Performanță GPU până la | 74 |
| Memorie RAM | 16, 16 GB |
| Capacitate memorie RAM | 16 GB |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Tip de memorie internă | DDR5-SDRAM |
| Memorie viteza de ceas | 5600 |
| Producator | LENOVO |
| Factor de formă memorie | SO-DIMM |
| Garantie | |
| Amplasare memorie (sloturi x dimensiune) | 1 x 16 |
| Maximum de memorie internă | 64 |
| Capacitate totală de stocare | 512 |
| Suport media de stocare | SSD |
| Capacitate totală SSDs | 512 |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitate stocare | 512, 512 GB, 512GB SSD, 512GB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe® Opal 2.0 |
| SSD de disc interfeţe | PCI Express 4.0 |
| Tip stocare | |
| De tipul de unitate optică | Nu |
| Cititor card integrat | Nu |
| Model adaptor grafic dedicat | Indisponibil |
| Adaptor grafic la-bord | Da |
| Producător placă GPU integrată | Intel |
| Adaptor procesor grafic separat | Nu |
| Placă grafică | |
| Model adaptor grafic la-bord | Intel Arc 140T |
| Cip audio | Senary SN6147 |
| Numărul de difuzoare incorporate | 2 |
| Puterea difuzorului | 2 |
| Microfon încorporat | Da |
| Numarul de microfoane | 2 |
| Cameră foto frontală | Da |
| Rezoluție cameră foto frontală | 1920 x 1080 |
| Tip cameră frontală HD | Full HD |
| Cameră infraroșu (IR) | Da |
| Cameră intimitate | Da |
| Tip confidențialitate | Obturator vizibilitate |
| Standard Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Standarde Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Conexiune rețea mobilă | Nu |
| Tipul antenei | 2×2 |
| Model controller WLAN | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Producător controler WLAN | Intel |
| Ethernet LAN | Da |
| Viteză transfer de date Ethernet LAN | 100,1000 |
| BLUETOOTH | 5.3, Da, Yes |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Comunicaţii în câmp apropiat (NFC) | Nu |
| WWAN | Nu este instalat |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Tip-A | 1 |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Tip-A | 1 |
| Număr porturi USB 3.2 Gen 2x2 Tip-C | 1 |
| Ethernet LAN | Da, Yes |
| HDMI | Da |
| Versiune HDMI | 2.1 |
| Thunderbolt | Da |
| Port combo caști/microfon | Da |
| USB Sleep-and-Charge | Da |
| Chipset-ul plăcii de bază | Intel SoC |
| Aparat de | ThinkPad UltraNav |
| Tastatură numerică | Da |
| Retroiluminare tastatură | Da |
| Limbă tastatură | Englez |
| Sistem de operare | |
| Capacitate baterie | |
| Disiparea puterii pentru adaptorul AC | 65 |
| USB-C | 1 x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / Power Delivery / DisplayPort)1 x USB 3.2 Tip-C (Gen2x2) (Power Delivery 3.0/ DisplayPort 1.4), Da |
| Alimentare energie USB | Da |
| Slot cablu de siguranță | Da |
| Tip slot cablu cu sistem de blocare | Kensington |
| Cititor de amprente | Da |
| Cititor smart card | Nu |
| Windows Hello | Da |
| Modulul platformei de încredere | Da |
| Versiune Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Certificare | TCO,RoHS |
| Lățime | 356 |
| Adâncime | 249 |
| Înălţime (faţă) | 1,01 |
| Înălţime (spate) | 1,71 |
| Greutate | 1,63 |
| Adaptor AC legat | Da |





















