Laptop Gaming Acer Predator Helios Neo 16S AI OLED PHN16S-71-97UC, 16 inches (40,64 cm), Acer CineCrystal™ WQXGA OLED 240Hz display with 100% DCI-P3 / Adobe-RGB color space coverage, 2560 x 1600, 16:10, Intel® Core™ Ultra 9 Processor 275HX, 2.1 GHz base clock (Up to 5.4 GHz max. performance clock rate), 36 MB, 8 Performance-cores + 16 Efficient-cores / 24 Threads, Intel® AI Boost (up to 13 TOPS), video NVIDIA® GeForce RTX™ 5070, 8GB GDDR7 VRAM, RAM 32 GB DDR5 RAM (2 x 16 GB DDR5 RAM (6400MHz)), Up to 64 GB DDR5 RAM (2x 32 GB soDIMM), SSD 1TB M.2 PCIe Gen4 Solid-State-Drive (SSD), no ODD, MicroSD Card reader, Two built-in stereo speakers, three built-in microphones, FHD Webcam, Killer™ Gigabit Ethernet E3100G, WLAN Intel® Wi-Fi 6E (802.11 ax), Bluetooth® 5.3, No Fingerprint reader, Porturi: 4x (1x Type-A Gen 1, 2x Type-A Gen 2 (1x with Power-Off USB Charging), 1x Type-C Gen 2), Thunderbolt™ 4 (via USB Type-C), 1x (Type-C), 1x HDMI® 2.1, Displayport via USB Type-C, 1x Ethernet (RJ-45), 1x 3.5 mm speaker/headphone/line-out (supports headsets with integrated microphone), 230W adapter (50% PCR-plastic), Baterie Li-Ion battery (4 cells / 76 Wh), Up to 5 hours (based on video playback test results), Backlit keyboard (4 Zone RGB), Abyssal Black, Greutate 2.3 kg, Dimensiuni 356.78 x 275.50 x 19.90 mm (W x D x H), No OS (Boot-up only)
Laptop Gaming Acer Predator Helios Neo 16S AI, cu procesor
11.105,27 lei TVA inclus.
2 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| NB-Format | Regular |
| Culoare | |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Gaming | Da |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 32GB |
| HDMI | Da |
| Greutate | Peste 2.5 kg |
| Touchscreen | Nu |
| Cititor amprente | Nu |
| Memorie RAM | 32 GB |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| NB-CPU | ULTRA 9 |
| Conectivitate: | |
| Conectivitate celulara | Fara |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Producător procesor | Intel |
| Rezoluție | 2560 x 1600 |
| Thunderbolt | Da |
| Cititor Card | Da |
| Tip display | OLED |
| Refresh rate | 240 Hz |
| Tip procesor | |
| USB Type-C | Da |
| G-Sync | Da |
| Tip memorie video | GDDR7 |
| Tip placa video | |
| Destinat pentru | |
| NB-Gaming-VGA | RTX 5070 |
| Diagonala display | |
| Numar Nuclee | 24 |
| Capacitate stocare | 1TB M.2 PCIe Gen4 Solid-State-Drive (SSD) |
| Model placa video | RTX 5070 |
| Copilot+ PC | N/A |
| Producator placa video | nVidia |
| Model procesor | 275HX |
| Serie video | GeForce |
| BLUETOOTH | 5.3 |
| USB-C | 1 x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / Power Delivery / DisplayPort)1 x USB 3.2 Tip-C (Gen2) (Power Delivery / DisplayPort) |
| DisplayPort | 2 (via USB Tip-C) |
| Thunderbolt 4 | 1 (via USB 4 Tip-C) |
| Camera Web | FHD |
| Functii camera Web | 1080p + IR |
| Dual Cooling Fans | Da |
| Format | |
| Rezolutie display | 2560 x 1600 pixeli |
| Placa Video | nVidia |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Nr. sloturi | 2 |
| Nr. sloturi ocupate | 2 |
| RJ-45 | 1 |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Boxe | 2-way |
| Parola Bios | Da |
| Cititor amprenta | Nu |
| Tastatura numerica | Da |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Slot M.2 | Da |
| Wireless | 802.11ax (2×2) |
| Layout tastatura | English |
| USB 3.0 | 1 |
| Capacitate memorie RAM | 32 GB |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Tip SSD | M.2 PCIe |
| Numar thread-uri | 24 |
| Capacitate memorie video | 8 GB |
| Kensington lock | Da |
| USB 3.1 | 2 |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost |
| Luminozitate | 400 niti |
| Procesor Grafic integrat | Intel Graphics |
| Frecvență | 6400 MHz |
| Rata Refresh | 240 Hz |
| Iesire audio | 1 x Combo |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Tehnologie Baterie | Li-Ion |
| Numar celule | 4 |
| Microfon integrat | Triple Array |
| Tehnologie de fabricatie | 3 nm |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 9 din a doua serie |
| Cache | 36 MBL2 Cache: 40 MB |
| Putere maxima disipata | 160 W |
| Retea | 2.5 Gbps |
| Card Reader | Da, MicroSD |
| Dimensiuni | 356.78 x 275.5 x 26.75 mm |
| Model video | RTX 5070 |
| Putere_ | 76 Whr |
| Tehnologie | |
| Alte specificatii | 100% DCI-P3 / Adobe-RGB |
| Autonomie de lucru | Pana la 5 ore |
| Alimentator | 230 W |
| Frecventa turbo max | 5.40 GHz |
| Nucleu | Arrow lake |
| Putere | 76 Whr |
| Tastatura iluminata | Da, 4 Zone RGB |
| Suport TPM | Da (Firmware TPM 2.0) |
| Sistem de operare | |
| Frecventa procesor | 5.4 GHz |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | GeForce |
| Tip memorie placa video: | GDDR7 |
| Memorie Placa video: | 8GB |
| Model Placa Video Dedicata | RTX 5070 |
| Model placa video integrata | Intel Graphics |
| Producator | ACER |
| Garantie |










