Laptop Lenovo ThinkBook 16p G6 ADR; 16″ WQXGA (2560×1600) IPS 500nits Anti-glare, 100% DCI-P3, 240Hz, DisplayHDR™ 400, G-SYNC®, Eyesafe®, X- Rite®; AMD Ryzen™ 9 8940HX (16C / 32T, 2.4 / 5.3GHz, 16MB L2 / 64MB L3); Video NVIDIA® GeForce RTX™ 5060 8GB GDDR7, Boost Clock 2497MHz, TGP 115W, 572 AI TOPS; RAM 2x 16GB SO-DIMM DDR5-5200; 512GB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, Optical: no ODD; SD Card Reader, Speakers: Stereo speakers, 2W x2, Camera: HD 720p with Privacy Shutter, LAN: No Onboard Ethernet; WLAN Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2; BT5.4, WWAN (3G/4G): Non-WWAN, Fingerprint: None; Porturi: 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1); 1x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), Always On; 2x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 2.1; 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x SD card reader; 1x Magic Bay (pogo pin connector); 1x Power connector; 300W Slim Tip (3-pin);Battery Integrated 85Wh, Keyboard: Backlit, English (EU), Color: Luna Grey; Weight Less than 2.15 kg; Dimensions 354.6 x 256.2 x 19.3 mm, Warranty: 1-year, Courier or Carry-in; 3Y Onsite upgrade from 1Y Courier/Carry-in Windchill (CPN), OS: Windows® 11 Pro, Romanian / English
Laptop Lenovo ThinkBook 16p G6 ADR; 16" WQXGA (2560×1600) IPS
10.437,80 lei TVA inclus.
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| Culoare | |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 512GB |
| RAM | 32GB |
| HDMI | Da |
| Touchscreen | Nu |
| Cititor amprente | Nu |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Resolution | WUXGA |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| Tip display | IPS |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| Rezoluție | 2560 x 1600 |
| Conectivitate: | |
| Sistem de operare | |
| Cititor Card | Da |
| Camera Web | HD |
| Producător procesor | AMD |
| Refresh rate | 240 Hz |
| Serie placa video | NVIDIA RTX 5000 Series |
| NB-CPU | AMD-RYZEN 9 |
| USB Type-C | Da |
| G-Sync | Da |
| Tip memorie video | GDDR7 |
| Tip placa video | |
| Destinat pentru | |
| Diagonala display | |
| Numar Nuclee | 16 |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| Model placa video | RTX 5060 |
| Copilot+ PC | N/A |
| Producator placa video | nVidia |
| Model procesor | 8940HX |
| Serie video | GeForce |
| DisplayPort | 2 (via USB Tip-C) |
| Numar thread-uri | 32 |
| Format | |
| Rezolutie display | 2560 x 1600 pixeli |
| Placa Video | nVidia |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Frecvență | 5200 MHz |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Nr. sloturi | 2 |
| Nr. sloturi ocupate | 2 |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| Wireless | 802.11be (2×2) |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Boxe | 2-way |
| Sistem preinstalat | Da |
| Parola Bios | Da |
| Cititor amprenta | Nu |
| Tastatura numerica | Da |
| Business | Da |
| Slot M.2 | Da |
| USB 3.0 | 2 |
| Microfon integrat | Dual Array |
| Card Reader | SD |
| Capacitate memorie RAM | 32 GB |
| Luminozitate | 500 niti |
| Capacitate memorie video | 8 GB |
| Putere boxe | 2 x 2 W |
| Functii camera Web | 720p |
| Tastatura | 6-rowMultimedia FN keys |
| Kensington lock | Kensington Nano Security Slot, 2.5 x 6 mm |
| Rata Refresh | 240 Hz |
| USB 3.1 | 1 |
| Tehnologie de fabricatie | 6 nm FinFET |
| Iesire audio | 1 x Combo |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Tip SSD | M.2 2242 PCIe 4.0×4 NVMe |
| Greutate | 2.15 kg |
| Procesor Grafic integrat | AMD Radeon 610M |
| Model video | RTX 5060 |
| Frecventa procesor | 2.40 GHz |
| USB-C | 2 x USB 3.2 Tip-C (Gen2) (Power Delivery / DisplayPort) |
| Versiune OS | 64 bit – Romana/Engleza |
| Alimentator | 300W Slim Tip (3-pin) |
| Caracteristici Carcasa | Elemente finisate din aluminiuTratamentul suprafatei: Anodizing Sandblasting |
| Familie Procesor | AMD Ryzen 9 8000 Series |
| Nucleu | Dragon Range |
| Cache | 16 MB Cache L264 MB Cache L3 |
| Putere maxima disipata | 75 W |
| Alte specificatii | 100% DCI-P3DisplayHDR 400EyesafeX-Rite |
| Putere_ | 85 Whr |
| Dimensiuni | 354.6 x 256.2 x 19.3 mm |
| Frecventa turbo max | 5.30 GHz |
| Layout tastatura | English (EU) |
| Putere | 85 Whr |
| Suport TPM | Da (Firmware TPM 2.0) |
| Tehnologie Baterie | Li-Polimer |
| Altele | Realtek ALC3287 |
| Tehnologie | |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |


























