Laptop Lenovo ThinkBook 16p G6 IAX; 16″ WQXGA (2560×1600) IPS 500nits Anti-glare, 100% DCI-P3, 240Hz, DisplayHDR™ 400, Dolby Vision®, G-SYNC®, Eyesafe®, X-Rite®; Intel® Core Ultra 7 255HX, 20C (8P + 12E) / 20T, Max Turbo up to 5.2GHz, 30MB; Video NVIDIA® GeForce RTX™ 5060 8GB GDDR7, Boost Clock 2497MHz, TGP 115W, 572 AI TOPS; RAM 2x 16GB SODIMM DDR5-5600; 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, Optical: no ODD; SD Card Reader, Speakers: Stereo speakers, 2W x2 woofers and 2W x2 tweeters, Dolby Atmos®, sound by harman/kardon, Smart Amplifier (AMP), Camera: FHD 1080p + IR Hybrid with Privacy Shutter, LAN: No Onboard Ethernet; WLAN Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2; BT5.4, WWAN (3G/4G): Non-WWAN, Fingerprint: Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button; Porturi: 2x USB- A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1); 1x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), Always On; 2x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 2.1; 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x SD card reader; 1x Magic Bay (pogo pin connector); 1x Power connector; 300W Slim Tip (3-pin);Battery Integrated 85Wh, Keyboard: Backlit, English (EU), Color: Luna Grey; Weight Starting at 2.1 kg; Dimensions 354.6 x 256.2 x 17.9 mm, Warranty: 1-year, Courier or Carry-in; 3Y Onsite upgrade from 1Y Courier/Carry-in Windchill (CPN), OS: Windows® 11 Pro, Romanian / English
Laptop Lenovo ThinkBook 16p G6 IAX; 16" WQXGA (2560×1600) IPS
11.156,12 lei TVA inclus.
19 în stoc
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 32GB |
| HDMI | Da |
| Greutate | Peste 2.5 kg |
| Touchscreen | Nu |
| Memorie RAM | 32 GB |
| NB-CPU | ULTRA 7 |
| Resolution | WUXGA |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| Tip display | IPS |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Tastatura iluminata | Da |
| Cititor amprente | Da |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Producător procesor | Intel |
| Rezoluție | 2560 x 1600 |
| Conectivitate: | |
| Sistem de operare | |
| Thunderbolt | Da |
| Cititor Card | Da |
| Tip procesor | |
| Refresh rate | 240 Hz |
| Serie placa video | NVIDIA RTX 5000 Series |
| USB Type-C | Da |
| G-Sync | Da |
| Tip memorie video | GDDR7 |
| Culoare | |
| Tip placa video | |
| Destinat pentru | |
| Diagonala display | |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Numar Nuclee | 20 |
| Model placa video | RTX 5060 |
| Copilot+ PC | N/A |
| Capacitate stocare | 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe® |
| Model procesor | 255HX |
| Producator placa video | nVidia |
| Frecvență | 5600 MHz |
| Serie video | GeForce |
| Camera Web | FHD |
| Format | |
| Rezolutie display | 2560 x 1600 pixeli |
| Placa Video | nVidia |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Nr. sloturi | 2 |
| Nr. sloturi ocupate | 2 |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| Wireless | 802.11be (2×2) |
| Thunderbolt 4 | 2 (via USB 4 Tip-C) |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Sistem preinstalat | Da |
| Parola Bios | Da |
| Tastatura numerica | Da |
| Business | Da |
| Slot M.2 | Da |
| USB 3.0 | 2 |
| DisplayPort | 2 (via USB 4 Tip-C) |
| Microfon integrat | Dual Array |
| Card Reader | SD |
| Numar thread-uri | 20 |
| Capacitate memorie RAM | 32 GB |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Boxe | 4-way |
| Luminozitate | 500 niti |
| Capacitate memorie video | 8 GB |
| Tastatura | 6-rowMultimedia FN keys |
| Procesor Grafic integrat | Intel Graphics |
| Kensington lock | Kensington Nano Security Slot, 2.5 x 6 mm |
| USB 3.1 | 1 |
| Iesire audio | 1 x Combo |
| USB-C | 2 x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / Power Delivery / DisplayPort) |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Tip SSD | M.2 2242 PCIe 4.0×4 NVMe |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 7 din a doua serie |
| Tehnologie de fabricatie | 3 nm |
| Frecventa procesor | 1.80 GHz |
| Functii camera Web | 1080p + IR Hybrid cu Privacy Shutter |
| Putere maxima disipata | 160 W |
| Model video | RTX 5060 |
| Versiune OS | 64 bit – Romana/Engleza |
| Cache | 30 MBTotal L2 Cache: 36 MB |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost, Peak TOPS 13 |
| Rata Refresh | 240Hz |
| Alte specificatii | DisplayHDR 400, Dolby VisionEyesafeX-Rite |
| Altele | 1 x Magic Bay (pogo pin connector) |
| Putere boxe | 2 x 2 W speaker2 x 2 W woofer |
| Tehnologii Audio | Dolby Atmossound by harman/kardonSmart Amplifier (AMP) |
| Putere_ | 85 Wh |
| Alimentator | 300W Slim Tip (3-pin) |
| Dimensiuni | 354.6 x 256.2 x 17.9 mm |
| Cititor amprenta | Da, Touch Style, Match-on-Chip, integrat in butonul Power |
| Caracteristici Carcasa | Elemente finisate din aluminiuTratamentul suprafatei: Anodizing Sandblasting |
| Frecventa turbo max | 5.20 GHz |
| Nucleu | Arrow lake |
| Layout tastatura | English (EU) |
| Putere | 85 Wh |
| Suport TPM | Da (Firmware TPM 2.0) |
| Tehnologie Baterie | Li-Polimer |
| Tehnologie | |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |



























