Monitor Dell 27” E2724HS, 68.60 cm, Maximum preset resolution 1920 x 1080 at 60 Hz, Screen type Active matrix-TFT LCD, Panel type Vertical Alignment(VA), Backlight LED edgelight system, Faceplate coating Anti- glare with 3H hardness, Aspect ratio: 16:9, Pixel per inch (PPI) 81.57, Contrast ratio 3000 to 1 (typical), Viewing angle: 178° (vertical) typical, 178° (horizontal) typical, Response time: Normal mode < 8 ms, Fast mode < 5 ms, Luminance output 300 cd/m² (typical), Color depth 16.7 million colors, Color gamut 72% NTSC (CIE1931) 83% NTSC (CIE1976), Adjustability: Tilt angle -5° to 21°, Swivel (Lazy Susan) -173° to 173°, Height adjustable stand 130+/-5 mm, VESA mounting holes (100 mm x 100 mm – behind the attached VESA Cover), Connectivity 1 x DP 1.2, 1 x HDMI 1.4, 1 x VGA, Built-in Speakers: Speaker 2x1W, Security Security-lock slot for cable lock (optional purchase), What's in the box: Stand riser, Stand base, VESA™ Screw Cover, Power cable, HDMI cable, Dimensions (with stand): Height (Extended): 535.19 mm, Height(Compressed): 405.19 mm, Width: 613.00 mm, Depth 217.22 mm, Weight with stand assembly and cables: 5.79 kg, 3-Years Advanced Exchange Service and Limited Hardware Warranty
DL MONITOR 27'' E2724HS LED, TFT LCD, 1920 x 1080,
1.191,35 lei TVA inclus.
In stoc distributie
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
SKU: E2724HS
Categorie: Monitoare
Descriere
Informații suplimentare
| Built-In-PC | No |
|---|---|
| Pivot | No |
| Touch | No |
| LFD-Segment | Standard |
| LFD-Resolution | FHD |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 90% |
| Plug and Play | Yes |
| HDMI version | 1.4 |
| PAIA version | 1.3.1 |
| Headphone out | No |
| RMS rated power | 2 W |
| Operating altitude | 0 – 5000 m |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 4 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Rezoluție monitor | 1920 x 1080 |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Luminozitate maximă | 250 – 349 cd/m2 |
| Touchscreen | Nu |
| Webcam | Nu |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| HDR | Nu |
| USB Type-C | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Backlight type | LED |
| Digital vertical frequency | 48 – 75 Hz |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| Tip panel | VA |
| Timp de răspuns monitor | 4 – 5 ms |
| Boxe integrate | Da |
| DisplayPort | Da |
| Front bezel colour | Black |
| Detachable stand | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Width (with stand) | 613 mm |
| Width (without stand) | 613 mm |
| FreeSync | Nu |
| Energy efficiency class (HDR) | Not available |
| Heavy metals free | Hg (mercury) |
| Cable management | Yes |
| Montare VESA | Nu |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 17 kWh |
| AC (power) in | Yes |
| Digital horizontal frequency | 30 – 85 kHz |
| Colour gamut | 83% |
| Response time | 8 ms |
| Screen shape | Flat |
| Response time (fast) | 5 ms |
| Market positioning | Office |
| Tilt angle range | -5 – 21° |
| Energy efficiency class (SDR) | D |
| Input current | 1.5 A |
| Non-operating altitude | 5000 – 12192 m |
| Stand included | Yes |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Depth (without stand) | 51 mm |
| Feet colour | Black |
| Display brightness (peak) | 300 cd/m² |
| Pixel density | 81.57 ppi |
| Viewable size diagonal | 68.6 cm |
| Height (without stand) | 364.3 mm |
| Bezel width (bottom) | 2.05 cm |
| Height (with stand) | 535.2 mm |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 342 |
| Swivel angle range | -173 – 173° |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 299 |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1271851 |
| Depth (with stand) | 217.2 mm |
| Weight (with stand) | 5.36 kg |
| Weight (without stand) | 3.89 kg |
| Bezel width (side) | 7.56 mm |
| Bezel width (top) | 7.54 mm |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 482 |
| Total carbon emissions, standard deviation (kg of CO2e) | 128 |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 38 |
| Carbon emissions, energy usage (kg of CO2e) | 140 |
| Refresh rate | Sub 100 Hz |
| Brightness | ≤400cd/m2 |
| Screen-Tech | VA-LEDs |
| LFD-Screen-Size | 27.x" |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Destinat pentru | |
| Producator | DELL |
| Garantie |










