Monitor Gaming Gigabyte GS27QCA, Panel Size: 27 inch, Panel Backlight/ Type: EDGE, Display Surface: Non-glare type, Color Saturation: 122% sRGB, True Resolution: 2560 x 1440 (QHD), Brightness: 250 cd/m2 (TYP), Contrast Ratio(Max): 5000.1 TYP, Dynamic Contrast: Viewing Angle 178°(H)/178°(V), Response time: 1ms MPRT, Refresh rate: 180Hz.
Monitor Gaming Gigabyte GS27QCA, Panel Size: 27 inch, Panel Backlight/
782,99 lei TVA inclus.
GIGABYTE GS27QCA, 68,6 cm (27″), 2560 x 1440 Pixel, Quad HD, LED, 1 ms, Negru
36 în stoc
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Built-In-PC | No |
|---|---|
| Pivot | Yes |
| Touch | No |
| LFD-Resolution | QHD |
| LFD-Segment | noLFD |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Anti-glare screen | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| HDMI version | 2.0 |
| Market positioning | Gaming |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Display technology | LED |
| Headphone out | Yes |
| Panel type | VA |
| Backlight type | Edge LED |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Touchscreen | Nu |
| Portabil | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| AMD FreeSync | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Power supply type | Internal |
| HDR | Da |
| Refresh rate | 145 – 200 Hz |
| AMD FreeSync type | FreeSync |
| Diagonala monitor | 27 inch |
| Rezoluție monitor | 2560 x 1440 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| G-Sync | Nu |
| FreeSync | Nu |
| USB Type-C | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Viewable size, horizontal | 59.7 cm |
| Flicker-free technology | Yes |
| Stand included | Yes |
| Response time (MPRT) | 1 ms |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 24 kWh |
| Montare VESA | Nu |
| Colour gamut standard | sRGB |
| Pixel Pitch | 0.2331 x 0.2331 mm |
| Feet colour | Black |
| Weight (with stand) | 4.53 kg |
| Depth (with stand) | 208 mm |
| Height (with stand) | 441 mm |
| Depth (without stand) | 78.3 mm |
| Weight (without stand) | 3.62 kg |
| Contrast ratio (typical) | 5000:1 |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 34 kWh |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| HDMI ports quantity | 2 |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Luminozitate maximă | 250 cd/m2 (TYP) |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB hub | No |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Response time | 1 ms |
| Screen shape | Curved |
| Maximum refresh rate | 180 Hz |
| Screen curvature rating | 1500R |
| Viewable size, vertical | 33.6 cm |
| Tilt angle range | -5 – 20° |
| Width (with stand) | 610.5 mm |
| Width (without stand) | 610.5 mm |
| Height (without stand) | 362.5 mm |
| Brightness | ≤400cd/m2 |
| Screen-Tech | IPS-LEDs |
| LFD-Screen-Size | 27.x" |
| DVI | Nu |
| Destinat pentru | |
| Colour gamut | 122% |
| Headphone outputs | 1 |
| Quick start guide | Yes |
| Diagonala display | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Display diagonal | 68.6 cm (27) |
| Rezolutie display | 2560 x 1440, Quad HD |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Tip panel | LED, VA |
| Cables included | DisplayPort, Power |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Tip retroiluminare | Edge LED |
| Warranty-Period | 3 year(s) |
| Ecran tactil | Nu |
| Package type | Box |
| Luminozitate afișaj (tipică) | 250 |
| Timp de răspuns monitor | 1ms MPRT, Da |
| Package depth | 148 mm |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |
| Timp de răspuns (MPRT) | 1 |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Ecran anti-strălucire | Da |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| Formă ecran | Curbat |
| Power consumption (typical) | 26 W |
| Indice curbare ecran | 1500R |
| Swivelling | No |
| Rația de contrast (tipică) | 5000:1 |
| Height adjustment | No |
| Rată maximă de reîmprospătare | 180 |
| Brand specific technologies | Black Equalizer, Crosshair |
| Unghiul de vizionare, orizontal | 178 |
| Package height | 448 mm |
| Unghiul de vizionare, vertical | 178 |
| Package width | 688 mm |
| Numărul de culori ale afișajului | 16.7 milioane de culori |
| HD type | Quad HD |
| Nivel pixel | 0,233 x 0,233 |
| Package weight | 7.1 kg |
| Dimensiune zonă vizibilă, orizontală | 59,7 |
| Producator | GIGABYTE |
| Dimensiune zonă vizibilă, verticală | 33,6 |
| Garantie | |
| Interval Dinamic Ridicat (HDR) suportat | Da |
| Standard gamă de culori | sRGB |
| Gamă de culori | 122 |
| NVIDIA G-SYNC | Nu |
| AMD FreeSync | Da |
| Tip AMD FreeSync | FreeSync |
| Tehnologie Flicker-free | Da |
| Difuzoare încorporate | Nu |
| Cameră încorporată | Nu |
| Poziționare pe piață | Gaming |
| Culoarea produsului | Negru |
| Culoare picioare | Negru |
| Hub USB încorporat | Nu |
| HDMI | Da |
| HDMI | 2, Da |
| Versiune HDMI | 2.0 |
| DisplayPort | Da |
| Versiune DisplayPort | 1.4 |
| Ieșire căști | Da |
| Ieșiri căști | 1 |
| Montaj VESA | Da |
| Interfață montare panou | 100 x 100 |
| Slot cablu de siguranță | Da |
| Tip slot cablu cu sistem de blocare | Kensington |
| Ajustare a înălţimii | Nu |
| Pivot | Nu |
| Rotire | Nu |
| Unghi de înclinare | -5 – 20 |
| Afișaj pe ecran (OSD) | Da |
| Clasă eficiență energetică (SDR) | F |
| Clasă eficiență energetică (HDR) | G |
| Consum energetic (SDR) la 1000 de ore | 24 |
| Consum energetic (HDR) la 1000 de ore | 34 |
| Consum de energie (tipic) | 26 |
| Consum de energie (în aşteptare) | 0,5 |
| Consum de energie (oprit) | 0,3 |
| Tensiune AC intrare | 100 – 240 |
| Frecvență de intrare AC | 50/60 |
| Tipul sursei de energie | Intern |
| Încadrare eficiență energetică | De la A la G |
| Lăţime (cu stand) | 610,5 |
| Adâncime (cu stand) | 208 |
| Înălţime (cu stand) | 441 |
| Lățime (fără stand) | 610,5 |
| Adâncime (fără stand) | 78,3 |
| Înălțime (fără stand) | 362,5 |
| Greutate | 3,62, 4,53 |
| Lăţime de ambalaj | 688 |
| Adâncimea de ambalaj | 148 |
| Înălţime de ambalaj | 448 |
| Greutatea pachetului | 7,1 |
| Tip ambalaj | Cutie |
| Stativ inclus | Da |
| Cabluri incluse | DisplayPort, Curent |
| Ghid de iniţiere rapidă | Da |
| Tehnologii specifice de brand | Black Equalizer, Crosshair |
| Perioadă de garanție | 3 |
| Produse per ambalaj de transport (interior) | 1 |












