Laptop HP EliteBook 840 G11, 14.0 inch WUXGA (1920×1200) LED UWVA Anti- Glare Image Recognition 300 nits, Intel Core U5-125U 12-Core (1.3GHz, up to 4.3GHz, 12MB), video integrat Intel Graphics, RAM 16GB DDR5 5600Mhz (1x16GB), SSD 512GB PCIe NVMe, no ODD, Active SmartCard, Audio by Poly Studio, două difuzoare stereo cu amplificatoare distincte, Webcam HD 5MP, WLAN Intel AX211 Wi-Fi 6E 160 MHz, Bluetooth 5.3, Fingerprint Sensor, Porturi: 2x USB Type-A 5Gbs(1x charging)/2x Thunderbolt 4 USB4 Type-C 40Gbs(Power Delivery, DP 1.4)/ 1x HDMI 2.1/ 1x headphone/microphone, adaptor 65W USB-C, Baterie 3 celule BX Long Life 56Whr Fast Charge, Tastatura HP Premium iluminata rezistenta la stropire, Silver, Greutate 1.41 Kg, Dimensiuni 31.56 x 22.43 x 1.61 cm, Windows 11 Pro 64bit, 3yw
Laptop HP EliteBook 840 G11 cu procesor Intel Core U5-125U
6.696,09 lei TVA inclus.
HP EliteBook 840 G11, Intel Core Ultra 5, 35,6 cm (14″), 1920 x 1200 Pixel, 16 Giga Bites, 512 Giga Bites, Windows 11 Pro
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Ultrabook |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 512GB |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Fingerprint reader | Yes |
| Height (rear) | 1.61 cm |
| SSD form factor | M.2 |
| Password protection | Yes |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | Intel |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| DisplayPort | Da |
| USB 3.0 | Nu |
| USB 3.2 | Nu |
| Jack Audio | Nu |
| Form factor | Clamshell |
| LED backlight | Yes |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Rezoluție | 1920 x 1200 |
| Luminozitate | 300 nt |
| Colour gamut | 45% |
| Processor generation | Intel® Core™ Ultra (Series 1) |
| Processor cores | 12 |
| Processor threads | 14 |
| Performance cores | 2 |
| Efficient cores | 8 |
| Processor cache | 12 MB |
| Processor base power | 15 W |
| Maximum turbo power | 57 W |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| On-board graphics card model | Intel Graphics |
| Number of microphones | 2 |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenna type | 2×2 |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| HDMI version | 2.1 |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 2 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| USB Power Delivery | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| AC adapter power | 65 W |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 4 |
| Hall sensor | Yes |
| Introduction year | 2024 |
| Market positioning | Premium |
| Original brand name | HP |
| Pointing device | Clickpad |
| Spill-resistant keyboard | Yes |
| Bundled software | HP Wolf Pro Security Edition (1 year) |
| Password protection type | BIOS, Power on, User |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, TCO |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Temperature sensor | Yes |
| HP speaker type | HP Dual Speakers |
| Colour sensor | Yes |
| Display bezel technology | Micro-Edge |
| Sustainable technologies and materials | Low Halogen |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Processor family | Intel Core Ultra 5 |
| Processor model | 125U |
| Processor boost frequency | 4.3 GHz |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.3 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.6 GHz |
| Performance-core base frequency | 1.3 GHz |
| Efficient-core base frequency | 0.8 GHz |
| Input device model | Teclado HP Premium |
| Keyboard special features | Resistente a derrames |
| HP front camera | HP Webcam 5MP |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 198701535584 |
| Battery capacity | 56 Wh |
| Height (front) | 1.16 cm |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 190 |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 159 |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 24 |
| Touchscreen | Nu |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Conectivitate: | |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor amprente | Da |
| Camera Web | Full HD |
| Cititor Card | Da |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | Intel |
| Serie placa video | Intel Graphics |
| Destinat pentru | |
| Model placa video | Intel UHD Integrated Graphics |
| _old2_Capacitate stocare | 512GB – 1TB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Repairability index | 8.6 |
| Compliance certificates | CCC, GS mark |
| Weight | 1.41 kg |
| Depth | 224.3 mm |
| Nume culoare | Argintiu lance |
| Producator | HP |
| Tipul de produs | Laptop |
| Garantie | |
| Culoarea produsului | Argint |
| Factorul de formă | Clapetă |
| Poziționare pe piață | Premium |
| Anul lansării | 2024 |
| Ţara de origine | China, Mexic |
| Nume marcă originală | HP |
| Ecran tactil | Nu |
| Rezolutie display | WUXGA |
| Tip panel | IPS |
| Retroiluminare LED | Da |
| Ecran anti-strălucire | Da |
| Tehnologie margine ecran | Micro-Edge |
| Luminozitate afişaj | 300 |
| Diagonala display | |
| Model culori RGB | NTSC |
| Gamă de culori | 45 |
| Producătorul procesorului | Intel |
| Tip procesor | |
| Generație procesor | Intel Core Ultra (Seria 1) |
| Model procesor | 125U |
| Nuclee procesor | 12 |
| Fire de execuție procesor (threads) | 14 |
| Frecvență boost procesor | 4,3 |
| Nuclee performanță | 2 |
| Nuclee eficiente | 8 |
| Frecvență miez performance-core Max Turbo | 4,3 |
| Frecvență multi-miez Max Turbo | 3,6 |
| Frecvență de bază nucleu de performanță | 1,3 |
| Frecvență bază nucleu de eficiență | 0,8 |
| Memorie cache procesor | 12 |
| Tip procesor cache | L3 |
| Putere bază procesor | 15 |
| Putere turbo maximă | 57 |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Tip de memorie internă | DDR5-SDRAM |
| Memorie viteza de ceas | 5600 |
| Factor de formă memorie | SO-DIMM |
| Amplasare memorie (sloturi x dimensiune) | 1 x 16 |
| Sloturi pentru memorii | 2x SO-DIMM |
| Maximum de memorie internă | 64 |
| Capacitate totală de stocare | 512 |
| Suport media de stocare | SSD |
| Capacitate totală SSDs | 512 |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| SSD de disc interfeţe | PCI Express |
| Tip stocare | |
| De tipul de unitate optică | Nu |
| Model adaptor grafic dedicat | Indisponibil |
| Adaptor grafic la-bord | Da |
| Producător placă GPU integrată | Intel |
| Adaptor procesor grafic separat | Nu |
| Placă grafică | Intel Graphics |
| Model adaptor grafic la-bord | Intel Graphics |
| Difuzoare încorporate | Da |
| Numărul de difuzoare incorporate | 2 |
| Microfon încorporat | Da |
| Numarul de microfoane | 2 |
| Cameră foto frontală | Da |
| Rezoluție cameră foto frontală (numerică) | 5 |
| Cameră infraroșu (IR) | Da |
| WiFi | Da |
| Standard Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Standarde Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Conexiune rețea mobilă | Nu |
| Tipul antenei | 2×2 |
| Model controller WLAN | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Producător controler WLAN | Intel |
| BLUETOOTH | Da |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Tip-A | 2 |
| HDMI | Da |
| Versiune HDMI | 2.1 |
| Thunderbolt | 2, Da |
| Port combo caști/microfon | Da |
| USB-C | Da |
| Senzor de temperatură | Da |
| Senzor spațiu | Da |
| Index reparații | 8.6 |
| Aparat de | Clickpad |
| Tastatură numerică | Nu |
| Retroiluminare tastatură | Da |
| Tastatură rezistentă la vărsare lichide | Da |
| Model dispozitiv intrare | HP Premium Keyboard |
| Sistem de operare | |
| Software în grup | HP Wolf Pro Security Edition (1 an) |
| Tehnologie Intel® Turbo Boost | Da |
| HP speaker type | HP Dual Speakers |
| HP front camera | HP Webcam 5MP |
| HP Artificial Intelligence | AI PC |
| Segment HP | Companii |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (ABB) 198122973606; (AKE) 198415815750 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 198122973606, 198415815750 |
| Tehnologia bateriei | Polimer Litiu (LiPo) |
| Numărul de celule baterie | 3 |
| Capacitate baterie | 56 |
| Disiparea puterii pentru adaptorul AC | 65 |
| Frecvenţa adaptorului AC | 50 – 60 |
| Voltajul de intrare pentru adaptorul AC | 100 – 240 |
| Alimentare energie USB | Da |
| Cititor de amprente | Da |
| Cititor smart card | Da |
| Protecție parolă | Da |
| Protectie cu Parolă | BIOS, La pornire |
| Certificate de conformitate | CE, GS mark, RoHS, VCCI |
| Compatibil cu măsurile de sustenabilitate | Da |
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR, TCO |
| Lățime | 315,6 |
| Adâncime | 224,3 |
| Înălţime (faţă) | 1,16 |
| Înălţime (spate) | 1,61 |
| Greutate | 1,41 |
| Lăţime de ambalaj | 69 |
| Adâncimea de ambalaj | 449 |
| Înălţime de ambalaj | 305 |
| Tastatură inclusă | Da |
| Adresa URL a Regulamentului general privind siguranța produselor (GPSR) | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Cod UNSPSC | 43211503 |
| Senzor culoare | Da |








