Monitor Dahua 23.6″ DHI-LM24-E240C, Diagonal (inch): 23.6, Diagonal (cm): 60, Aspect ratio: 16:9, Panel: VA, Resolution: 1920×1080, Refresh Rate: 180Hz, Response time GtG: 5ms, Brightness (max): 250 cd/m², Contrast (static) : 3000:1, Viewing angle: 178/178, Color Gamut Type: Adobe RGB, Color Gamut Coverage: 0.8, VESA Wallmount: 75×75, Tilt: -5/+15, D-SUB: 0, HDMI: x2, DisplayPort: x1, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
Monitor Dahua 23.6" DHI-LM24-E240C, Diagonal (inch): 23.6, Diagonal (cm): 60,
Dahua Technology LM24-E240C, 59,9 cm (23.6″), 1920 x 1080 Pixel, Full HD, LED, Negru
Descriere
Informații suplimentare
| Wi-Fi | No |
|---|---|
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 90% |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Plug and Play | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| AC adapter output voltage | 12 V |
| LED backlight | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| HDMI version | 2.0 |
| Market positioning | Gaming |
| Maximum refresh rate | 240 Hz |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Display technology | LED |
| Headphone out | Yes |
| Panel type | VA |
| Contrast ratio (typical) | 3000:1 |
| Backlight type | Edge LED |
| Display brightness (typical) | 350 cd/m² |
| NTSC coverage (typical) | 85% |
| Power adapter included | Yes |
| Diagonala monitor | 23 – 25 inch |
| Rezoluție monitor | 1920 x 1080 |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Luminozitate maximă | 250 – 349 cd/m2 |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| Montare VESA | Da |
| USB Type-C | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Viewable size, vertical | 29.6 cm |
| Timp de răspuns monitor | 4 – 5 ms |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Surface hardness | 3H |
| Front bezel colour | Black |
| Detachable stand | Yes |
| Power supply type | External |
| Portabil | Da |
| FreeSync | Nu |
| HDR | Da |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Refresh rate | 145 – 200 Hz |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 17 kWh |
| Supported video modes | 1080p |
| Flicker-free technology | Yes |
| Stand included | Yes |
| Weight (without stand) | 3.6 kg |
| G-Sync | Da |
| Response time (MPRT) | 1 ms |
| Feet colour | Black |
| Illuminated stand | No |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 25 kWh |
| Viewable size, horizontal | 52.1 cm |
| Input current | 3 A |
| Depth (without stand) | 90.7 mm |
| Width (without stand) | 537.9 mm |
| Colour depth | 8 bit |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB hub | No |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| AMD FreeSync | No |
| Screen shape | Curved |
| Screen curvature rating | 1500R |
| Colour gamut standard | NTSC |
| Frameless design | Yes |
| Tilt angle range | -5 – 20° |
| Destinat pentru | |
| Pixel density | 93.3 ppi |
| Automatic brightness control | No |
| Height (with stand) | 414.5 mm |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Touchscreen | No |
| Built-in speaker(s) | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 85% |
| Display diagonal (metric) | 60 cm |
| Cables included | DisplayPort |
| Display diagonal | 59.9 cm (23.6) |
| HD type | Full HD |
| Manual | Yes |
| LED indicators | Status |
| Wall mountable | Yes |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Package weight | 4.2 kg |
| Power consumption (typical) | 24 W |
| Package height | 400 mm |
| Power consumption (max) | 34 W |
| Compliance certificates | CE, Electromagnetic Compatibility (EMC), Low Voltage Directive (LVD) |
| Package width | 623 mm |
| Package depth | 145 mm |
| Depth (with stand) | 202.2 mm |
| Pixel Pitch | 0.2716 x 0.2716 mm |
| Width (with stand) | 537.9 mm |
| Height (without stand) | 320.3 mm |
| Bezel width (side) | 3.2 mm |
| Bezel width (top) | 3.2 mm |